از سایت جمعیت نور چگونه استفاده می کنیم

قضاوت و جهالت
آگوست 19, 2020
عدالت و حقیقت؛ آیا همه افراد در جمعیت نور با هم برابرند؟
سپتامبر 2, 2020

سومین سال راه اندازی؛ سایت جمعیت نور ( www.Sina19.ir ) مبارک باد.

دنیای ما دائماً در حال تغییر است و یکی از بنیادی ترین تغییرات در قرن اخیر ، ورود سامانه های دیجیتال به زندگی انسان هاست. در اوایل دهه 1990 میلادی شبکه های داخلی در کشور ایالات متحده به تدریج به خارج از این کشور گسترش یافت و طولی نکشید که شبکه ای جهانی تحت عنوان World Wide Web یا همان  WWW پا به عرصه ظهور گذاشت.

از اواسط دهه هفتاد شمسی ، این پدیده تکنولوژیک در کشور خودمان نیز رو به توسعه نهاد و امروز، در تمام دنیا و همینطور در کشور خودمان، اینترنت به عنوان یکی از آیتم های غیر قابل حذف در زندگی ما انسانها خودنمایی می کند، هر چه جلوتر می رویم اینترنت و فضای مجازی، جای بیشتر و نقش مهمتری در زندگی ما به عهده می گیرد و قدر مسلم این رشد فزاینده بیشتر و بیشتر خواهد گردید و کسی نمی تواند مسیر این تحول را تغییر دهد.

کاری که از دست ما بر می آید هماهنگ شدن با این تحولات و عقب نماندن از قافله فن آوریست که با سرعت سرسام آور حرکت می نماید.

جمعیت احیای انسانی جمعیت نور به عنوان یک سازمان مردم نهاد که در حوزه اعتیاد و مواد مخدر فعالیت می کند در سال 1397 تاًسیس گردید. از درایت و تفکر فوق العاده بنیان جمعیت نور بود که از همان سالهای ابتدایی تشکیل این جمعیت، راه اندازی سایت اینترنتی را در دستور کار جمعیت قرار داد.

در سال 1397که اقای داودی، کارشناس ارشد علوم تربیتی در فکر راه اندازی سایت جمعیت نور بود شاید کسی به فکر این چیزها نبود، اما او می دانست و این مسئله را خیلی جدی دنبال می کرد؛ در اواخر سال 97 بود که مقدمات کار فراهم شد و در اوایل سال 98 سایت جمعیت نور با فعالیت اندک و به صورت آزمایشی شروع به کار نمود. پس از چند ماه، سایت اینترنتی جمعیت رسماً فعالیت خود را آغاز گردید.

با اطمینان می گوییم که سایت جمعیت نور نه تنها در کشور خودمان، بلکه در خاور میانه هم نمی توان نظیر آن را پیدا کرد و حتی در ابعاد جهانی نیز سایتی نیست در حوزه موادمخدر و اعتیاد بخصوص درمان دخانیات (سیگار، قلیان) که با این حجم و تنوع مطالب فعالیت نماید.

نکته بسیار مهم این است که سایت جمعیت در حوزه اعتیاد و درمان به عنوان یک منبع و سایت مرجع شناخته می شود که همیشه مطالب علمی و گزارش های خبری جدید و دست اول را در اختیار دارد و به بازدیدکنندگان خود ارایه می نماید.

جمعیت نور تولید کننده علم در درمان اعتیاد می باشد و سایت جمعیت تا کنون بیشترین نقش را در انتقال این علم به سایر انسانها مخصوصاً در خارج از کشور به عهده داشته است. هم اکنون بجای این که علم را از خارج از کشور وارد نماییم، این ما هستیم که صادر کننده علم درمان اعتیاد به جهان هستیم.

در حال حاضر سایت جمعیت نور در دفتر مرکزی فعال می باشد و در مورد دستور جلسات و گزارش تولدها، رهایی، مقاله و غیر به کار خود می پردازد.

سایت جمعیت نور هم اکنون حاوی مطالب بسیار زیادی است که برای خواندن آن ها باید ساعت ها و روزها وقت گذاشت. اعضای جمعیت نور که از راه دور با جمعیت در تماس هستند و نمی توانند در کارگاه های آموزشی شرکت نمایند می توانند از طریق سایت از کل فعالیت ها و بخش عمده ای از آموزش ها استفاده نمایند.

هم اکنون بخش انتخاب راهنما در صفحه اصلی سایت پذیرای افرادی است که در شهرهای دور زندگی می نمایند و توان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند.

نوشته ی از یک همسفر:

ضمن تبریک هفته سایت، از همه عزیزانی که به هر نحوی در این مجموعه فعالیت می نمایند صمیمانه تشکر می کنیم و برایشان بهترین ها و موفقیت های جدید را آرزومندیم. امید که همه ما بتوانیم در انتقال علم درمان اعتیاد  به انسان هایی که در اعتیاد و در رنج به سر می برند و راهی برای رهایی پیدا نکرده اند موفق باشیم.

در مورد سایت، چیزی که می توانم بگویم این است که، الان دراین دورانی که ما زندگی میکنیم، اینترنت به عنوان یکی از ابزار ضروری به حساب می آید. و اگر ما کاری داشته باشیم، میتوانیم با یک کامپیوتر به اینترنت وصل شده و کارهایمان را انجام دهیم… اینترنت ما را به یک فضای مجازی وصل میکند وهمینطور به جهان الکترونیک که هیچ حد و مرزی هم ندارد… جمعیت نور هم در این جهان مجازی سهمی دارد و آن هم سایت جمعیت نور است، که آدرس آن را شاید هر کدام از ما به نحوی بدانیم و از آن استفاده کرده باشیم. حالا من دوباره آدرس آن را تکرار می کنم برای کسانی که تا به حال با آن برخوردی نداشتند  www.Sina19.ir   این نشانی سایت جمعیت نور است، که در فعالیت خود مطالب زیادی از جمله: اخبار شعب ، اتفاقاتی که در جمعیت  و جلسات می افتد، تربیت بدنی، عکسهایی که در جلسات و برنامه ها گرفته میشود و شما دوست دارید ببینید، گفتگوهایی که با افراد مختلف انجام می شود و گزارشهایی که از مراسمهای مختلفی در سایت گذاشته می شود، وجود دارد. قسمتهایی هم وجود دارد که مربوط به وبلاگ نویسان است، یک سری هم وبلاگ های شخصی هست که مربوط به موضوعات اعتیاد است، وبلاگ هایی که برای نمایندگی های مختلف می باشند، و یا وبلاگ های تخصصی که شامل: وبلاگ کمک راهنمایان و OT  و … هستند. سایت جمعیت واقعا سایت کامل و جامعی است و می تواند سایت مرجعی باشد برای کسانی که می خواهند درباره اعتیاد تحقیق کنند…

 

حالا، من چطور می توانم از سایت جمعیت نور استفاده کنم؟ یا به چه درد من میخورد؟ ممکن است یک زمانی برای همه ما اتفاق بیفتد که در یکی از جلسات جمعیت نور نتوانیم شرکت کنیم و غیبت داشته باشیم… میتوانیم به راحتی در سایت جمعیت نور، درباره آن جلسه یا موضوعاتی که راجبش بحث شد، یا دستور جلسه آن روز، اطلاعاتی را کسب کنیم و مطالعه کنیم.

به نظر من، هر همسفری، اگر واقعا بخواهد بهتر آپدیت شود باید بیشتر از مطالب جمعیت نور استفاده کند در سایت هم مطالب خیلی وسیعتر است، و هم زمان محدودتری وجود ندارد و شما در هر زمانی از شبانه روز، می توانید از مطالب سایت استفاده کنید… که این خیلی کمک میکند به همسفران، برای مثال می توانند، درباره موادی که مسافرشان مصرف می کرده اطلاعات کسب کنند… زمانی که ما درباره موضوعی آگاهی نداریم، خیلی اذیت می شویم اما وقتی آگاهی پیدا کنیم، میتواند کمکی باشد برای آرامش و محکم قدم برداشتن. میتوانیم گفتگو با کسانی که رها شده اند و یا خودشان در حال حاضر کمک راهنما هستند را بخوانیم و واقعا باورکنیم که کسی که یه زمانی شیشه مصرف می کرده می تواند به درمان برسد… و در مورد رسانه هم میبینیم که خیلیا از طریق سایت و غیره با جمعیت آشنا شدند و توانستند جمعیت نور را پیدا کنند و در جمعیت به درمان برسند.

 

نکته آخر اینکه، کمکی که من میتوانم به سایت کنم این است که، میتوانم با بازدید های مکرری که از سایت میکنم، اولویت این سایت را، در موتورهای جستجو گر بالا ببرم تا اگر کسی، جمعیت نور یا اعتیاد را search  کرد خیلی سریع تر آنرا پیدا کند. با این کارهم می توانم از مطالب سایت استفاده کنم و هم بیشتر آن را به google  معرفی کنم تا دیگران هم بتوانند بیایند و از آن استفاده کنند.

تهیه و تنظیم،گروه کاوشگران؛ جمعیت نور S 19

شهریورماه:  1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *