اعتیاد به دخانیات یکی از علت های شایع در مرگ انسان

درمان قطعی اعتیاد: سیگار
می 31, 2020
از فرمانبرداری تا فرماندهی
ژوئن 8, 2020

اعتیاد به دخانیات یکی از علت‌های شایع در مرگ انسان

موضوع : گفت و گو:
اعتیاد به دخانیات همچنان یکی از علت‌های اصلی مرگ بین مردم و افرادی است که از اعتیاد رهایی یافته‌اند. درمان انواع دخانیات و نکشیدن سیگار برای همیشه یکی از برکات جمعیت نور از جانب خداوند برای بشریت است. جمعیت نور سراسر خیر و برکت است و خوشا به حال کسانی‌که از این سفره با برکت الهی و معنوی به‌خوبی بهره‌مند می‌شوند. گفتگویی کوتاه با مسافر نیکوتین (قلیان) مسعود پیش روی شماست.

در حضور محترم، مسافر مسعود هستیم که در نمایندگی مرکزی جمعیت در حال خدمت در جایگاه مرزبانی هستند. ایشان پس از چند سال تخریب، سفر نیکوتین را آغاز کردند و مدت ده ماه با راهنمایی جناب داودی کارشناس ارشد علوم تربیتی به روش B.M.T و داروی آدامس نیکوتین سفر کردند و اکنون مدت دو سال است که مفتخر به دریافت نشان S 19 (درمان نیکوتین)شده‌اند. در ادامه مصاحبه‌ای را با ایشان ترتیب داده‌ایم که پیش روی شماست.

 

چه عاملی باعث شد تا شما به فکر درمان قلیان باشید و آیا پیش از ورود به جمعیت نور نیز اقدام به کنار گذاشتن آن کرده بودید؟

فکر می‌کنم تاثیرگزارترین مسئله در درمان دخانیات (سیگار و قلیان…) دانش جهان بینی بود که در جمعیت نور آموختم. من پیش از ورود به جمعیت نور نمی‌دانستم مصرف انواع دخانیات و مواد افیونی کاری ضدارزشی‌ست و زمانیکه وارد جمعیت نور شدم به قبح، ضررهای جسمی و تاثیر بدی که بر روی روان انسان می‌گذارد پی بردم. به علاوه اینکه هرگز تا پیش از ورود به جمعیت نور تصور نمی‌کردم که درمان دخانیات امکان پذیر باشد.

با توجه به سخنان جناب قای داودی که «ریشه درمان انواع دخانیات (سیگار، قلیان و…) اندیشه و جهان بینی است» فکر می‌کنید چقدر جهان بینی به شما در درمان نیکوتین کمک کرده است؟

همانطور که گفتم آموزش جهان‌بینی و از طرف دیگر، قرار گرفتن در لژیون نیکوتین، نقش بسزایی در مقوله درمان نیکوتین دارد و طبق فرمایش جناب محمد داودی؛ زمانی می‌شود یک، پله در درمان پایین آمد، که یک پله، در جهان‌بینی بالا رفته باشید.

شرایط ورود به این لژیون برای مسافران و همسفران چگونه است‌؟ کمی از تجربه و حس و حال رهایی از بند نیکوتین را برایمان بگویید .

در قانون جدید جمعیت نور مسافران به دستور کمک راهنما خود حتی به محض ورود و در صورتیکه خود نیز بخواهند می‌توانند درمان سیگار را شروع کنند همچنین همسفران نیز باید۱۰ماه از ورودشان به جمعیت نور گذشته باشد تا بتوانند وارد لژیون ویلیام وایت شوند. درخصوص رهایی از بند سیگار باید بگویم از بهترین حس‌هایی بود که در زندگی خود تجربه کردم. برایم غیر قابل تصور بود و اعتماد به نفسی که از من گرفته شده بود را دوباره توانستم باز پس بگیرم.

با توجه به اینکه در جایگاه مرزبانی جمعیت در حال خدمت هستید و این امکان برای شما فراهم می باشد که لژیون  نیکوتین S 19 را نیز تشکیل دهید؛ آیا در این خصوص تصمیم و برنامه‌ای دارید؟

بله؛ من قبل از سال جدید و شیوع بیماری کرونا خود را برای امتحان کمک راهنمایی نیکوتین S 19 آماده کرده بودم و برام افتخار بزرگی‌ست که در این جایگاه خدمت کنم و بتوانم به کسانی که خواستار رهایی از این مشکل هستند کمکی کرده باشم.

در پایان با توجه به دستور جلسه «سیگار» اگر صحبتی دارید با مسافران و همسفرانی که مصرف سیگار یا قلیان دارند بفرمایید و اینکه آیا این رهایی از نظر صور آشکار و پنهان فوایدی را برای شما در پی داشته است؟

گاهی انسان متوجه اشتباه خود نیست (فرقی نمیکند سیگار، قلیان و… ) به هر حال در اشتباه فرو رفته است و به هر نحوی در آن غرق شده است. همچنین نیکوتین به طور قطع هم روی صورآشکار و هم روی صورپنهان تاثیر بسیار مخربی دارد. بنابراین توصیه می‌کنم کسانی که این مشکل را دارند نترسند، حرکت کنند و شک نکنند. بهترین روش درمان و رهایی در جمعیت نور صورت می‌گیرد.

تهیه و تنطیم: مسافر  محمد
 مورخ: 99/3/14

2 دیدگاه ها

  1. حسن گفت:

    بیست ودوساله درگیر اعتیاد به مواد مخدر هستم چه کنم..به بن بست رسیده ام..مشکل مالی ندارم شاید همین امرسبب شده نتوانم اقدامی برای ترک موادمخدرانجام دهم..کمکم کنید..شخصیتم دراستانه ازهم پاشیدن ست..نه خواب درستی دارم نه تغذیه..تمام روزهایم درفکرکشیدن وکشیدن وکشیدن میگذرد..چه کنم ای خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *