قوانین هستی
مارس 22, 2020
میزان و معیار در انسان عقل است، در نتیجه حکم عقل را باید اجرا کنیم. (وادی پنجم)
مارس 31, 2020

یکی از مراجعه کنندگان، به علت آشفتگی، پریشانی، مشکلات روحی، روانی، جسمی و بی‌خوابی (به دلیل فوت پدرشان) برای مدت کمی و به دستور پزشک قرص خواب با دوز پایین مصرف می کرد. او خودسرانه قرص خود را زیاد کرد که نه تنها مشکل بی خوابی‌اش حل نشد؛ بلکه اکنون اعتیاد به قرص نیز پیدا کرده است. سپس برای درمان اعتیاد به قرص، در چند کلینک‌ با هزینه‌های بالا بستری شده و چندین بار نیز تشنج کرده است. او اکنون تبدیل به یک مصرف کننده قرص شده و به لکنت زبان نیز دچار شده است. علاوه بر این ظاهری شبیه به یک مصرف کننده مواد مخدر را پیدا کرده است. توصیه من این است که در هیچ شرایطی قرص مصرف نکنیم. بی‌خوابی بهتر از مصرف خودسرانه قرص است. همین طور در جمعیت نور درمان قرص از تمام مواد سخت‌تر است و کسانی که فقط مصرف قرص دارند، در جمعیت نور پذیرفته نمی شوند.

همانطور که می‌دانید خواب شب فقط از صبح بیدار شدن تنظیم می‌شود و نکته‌ای که حتما زمان خوابیدن باید به آن توجه کرد این است که سر به سمت شرق و پاها به سمت مغرب قرار بگیرد و اولین نشانه در درمان بیماری اعتیاد طبق روش B.M.T با داروی اوتی (درمان سیگار) تنظیم خواب بیمار و از بین رفتن کابوس‌های شبانه در فرد است. همچنین زمانیکه فرد به خواب می‌رود هاله انسان که مانند تخم مرغ در اطراف بدن است و با دستگاه‌های خاصی قابل دیدن است از بدن فاصله می‌گیرد (اما به‌وسیله بند سیمین به کالبد متصل است) و با انرژی‌های کیهانی شارژ می‌شود. این انرژی فقط در شب در کهکشان ساطع می‌شود و فقط بر روی افرادی که خواب هستند تاثیر دارد. زمانی که افراد این انرژی را خوب دریافت کنند سیستم بدن آنها نیز خوب عمل می‌کند. یکی از علت‌هایی که زمان خوابیدن در طی روز انسان احساس کسالت دارد همین عدم جذب انرژی‌های کیهانی است. برای به خواب رفتن، هورمون‌های مخصوصی در بدن شروع به ترشح می‌کنند که باعث به خواب رفتن انسان می‌شوند و در صورتی که سیستم ایکس بدن در تعادل باشد هورمون‌ها سر ساعت و مرتب کار می‌کنند. در ضمن لازم به ذکر است که این انرژی‌های کیهانی بین حدود ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح در کهکشان ساطع می‌شود که در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالایی آتش ص 178 کاملاً توصیح داده شده.

 اشخاصی که حدوداً ساعت 10 شب بخوابند و پنج صبح بیدار شوند، همیشه از سطح انرژی مناسبی برخوردار هستند. اهمیت خواب شب به گونه ای است که در خواب؛ کبد، کلیه، معده و… انسان سم زدایی می‌شود و از هستی انرژی می‌گیرد. در واقع کسانی که خواب مناسب ندارند دچار مشکل‌های بسیار می‌شوند و کسانی که قرص خواب استفاده می‌کنند به نوعی یک مصرف کننده و معتاد به حساب می‌آیند. در بدن انسان سه هورمون خواب وجود دارد (استیل کولین، آدرنالین و سروتونین (ملاتونین) که در صورتی که درست ترشح بشوند باعث به خواب رفتن انسان می‌شود و خواب انسان را به تعادل می‌رساند.

نکات مهم در مورد اهمیت خواب شب :

۱- کسانی که در سفر اول هستند و داروی اوتی مصرف می‌کنند بعد از مصرف وعده صبح خود نباید بخوابند در غیر اینصورت سیستم ایکس بدن به خوبی بازسازی نمی‌شود. برای صبح بیدار شدن بهتر است برای خود انگیزه ایجاد کرد و از امکانات جمعیت نور استفاده کرد. تشکیل لژیون‌ها، جلسات و ورزش دسته جمعی و… پس بهتر است از انرژی جمع بهره برد.

2- بدن انسان با طلوع و غروب خورشید هماهنگ است و مواد شبه‌ افیونی بدن برای تنظیم شدن، با طبیعت در ارتباط هستند. با طلوع خورشید یک سری مواد و با غروب خورشید یک سری مواد شبه‌ افیونی در بدن تولید می‌شود و اگر انسان در این ساعات به خوبی عمل نکند (دیر بخوابد و دیر بیدار شود) نمی‌تواند از تولید مواد شبه‌افیونی در بدنش به درستی استفاده کند. علت اینکه خواب صبح بسیار شیرین و لذت بخش است این است که بدن مواد شبه افیونی را در سطح بالا ترشح می‌کند که محرک و شادی آفرین است و برای استفاده در کار روزانه است اما انسان آن را با خوابیدن استفاده می‌کند و این دینورفین و اندروفین را به صورت یک مسکن استفاده می‌کنیم. در واقع ماده‌ای که باید در طول ۱۰ساعت مصرف شود ۵۰ درصد آن در طول یک ساعت مصرف می‌شود و همین علت خواب شیرین و عمیق صبح است بنابراین فرد به زور بیدار می‌شود.

3-خشم و ناراحتی و کینه که در طی روز در ذهن انسان وجود دارد باعث می‌شود تا ذهن به صورت خودکار برای حل آن در خواب آن را ادامه بدهد و فعال باشد بنابراین برای درمان بی خوابی باید ذهن آرام باشد. اگر فرد طی روز برای حل مشکلاتش تلاش کند و به نتیجه درست برسد بدن هورمون مناسب تولید می‌کند و این احساس رضایت باعث خواب عمیق در شب می‌شود. افرادی که در طول روز انسان را به نوعی آزار داده‌اند و باعث خشم و کینه شده‌اند را ببخشیم و درک کنیم همه  انسان‌ها ماسک‌هایی برای ارتباط با یکدیگر بر چهره دارند و در واقع انسان ۳ لایه دارد.

لایه نخست: چهره مثبت، خوب و مورد تاییدی است که برای برخورد اول با دیگران استفاده می‌کنیم (دانشگاه، دوران نامزدی و…)

لایه دوم: صورپنهان ماست که از دیگران آن راپنهان می‌کنیم ( گمان  بد به دیگران، قصاوت، بدخواهی، حسادت، کینه و…)

لایه سوم: خوبی و ذات خوب انسان که خدا در وجود تمام انسان‌ها ودیعه قرارداده است اما توسط تاریکی و پلیدی نفس اسیر شده و فرد در خفا دور از چشم دیگران از آن در رنج و عذاب است و اصطلاحاً خون گریه می‌کند.

عده‌ای از انسان‌ها از لایه اول فرد عبور می‌کنند و به لایه دوم می‌رسند و همانجا می‌مانند و از فرد متنفر و آزرده و خشمگین می‌شوند و او را رها می‌کنند اما نکته اینجاست برای اینکه بتوانیم خشم خود را برطرف کنیم باید اول عامل خشم خود را شناسایی کنیم و به لایه سوم آن فرد نفوذ کنیم و درک کنیم فردی که مرا آزار داده اول خود را مورد خشم و اذیت قرارداده و بار سنگینی را می‌کشد و برای اینکه خسته شده آن مشکل را روی دوش من می‌گذارد. پس من آن را نگه می‌دارم و زمانی که خستگی او برطرف شد به او بازمی‌گردانم. در واقع من او را درک می‌کنم که یک بیمار است و از این صفات بد و تاریکی و پلیدی عاجز شده بنابراین فقط عصبانی می‌شوم زیرا امری طبیعی است؛ اما هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهم و این کار بسیار سخت و مهمی است سپس این خشم را فراموش می‌کنم (با توجه به بیمار بودن فرد مقابل، خود را آرام می‌کنم) بنابراین شب این مشکل و خشم را با خود به رختخواب نمی‌برم و ارتعاش ذهنم را منفی نمی‌کنم.

4-تغذیه و ورزش برای یک خواب خوب بسیارمهم است. خوردن غذاهای محرک (پیاز، فلفل، ترشی، اودیه و کافئین مثل؛ قهوه و…) مضر است و خوردن شیر و لبنیات به خاطره اینکه حیوانات از سبزیجات تازه استفاده می‌کنند و مواد شبه افیونی و مخدر در بدن حیوانات بسیار بالا است در شیر آنان تاثیر دارد و باعث آرمش در شب می‌شود و خوردن آن توصیه می‌شود همچنین ورزش سنگین قبل خواب بسیار مضر است و ضرر آن در طولانی مدت مشخص می‌شود.

پیام از استاد: ما اگر در جسم بودن به هسته درون خود بنگریم و تمامی آن را از لحاظ امور علمی خوب بشکافیم به جهان هستی بُعد خویش دست یافته ایم و بدون مانع می توانیم به مرکزیت آن که بخار هستی است، توجه مبذول بداریم. مگر در صورتی که فقط مال و جاه و مقام و منصب را طلب نموده باشیم و این اصلاً با تفکر انسان واقعی موافق نیست. در صورت دوم یعنی توجه به بخارها و هر آنچه باقی می ماند به جهانهای دیگر پی خواهیم برد و به کمک عقل خواهیم توانست به مجهولات بعد خود و به هسته خارج از جسم پی ببریم. هستی در جهان های مختلف به قدری متنوع است که به تصور در نمی آید به همین علت دور از باور ماست. اما در صراط مستقیم با تفکر می توان فلک را در سقف بشکافیم.

تهیه و تنظیم: گروه کاوشگران، جمعیت نور سینا  S 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *