سیستم X ایکس بدن
ژانویه 14, 2020
نقش همسفر
ژانویه 23, 2020

بسم الله الرحمن الرحیم

اولین جلسه از دوره اول کارگاه آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران جمعیت نور 19 و جشن هفته همسفر با استادی، استاد راهنما سرکار خانم اعظم  و نگهبانی همسفر محترم خانم مرصیه و دبیری همسفر محترم خانم فرشته دوشنبه 98/10/30 رأس ساعت 19 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

خیلی خوشحالم که امروز در خدمت شما هستم. هفته همسفر را به نگهبان جمعیت و تمام اعضاء و همسفران عزیز تبریک عرض می‌کنم و از خداوند برای همه سلامتی، نعمت و فراوانی روزافزون خواستارم.

سخنانم را با پیام همسفر که استاد داودی از کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش انتخاب نموده اند آغاز می نمایم؛

برای رسیدن به بلندیِ بخشندگی که از صفات باری تعالی است باید از وجود خویش بگذریم و دست به دست همسفر خود که بال پروازی است در بیکران و با ایمان و عشق و محبت که باران رحمت الهیست هماند آدمیان مهر ورزی و محبت و عشق به الله را در خود تقویت کنید. 

در این راه سختی‌های زیادی هست که باید استقامت کرد. ما آغازی نمودیم که پایانش دست ما نیست؛ اما مسئله‌ای که خیلی مهم است، در راه‌هایی که نیاز به استقامت دارد، همسفر باید یک آگاهی و باوری داشته باشد که حرکت من در این سختی‌ها برای آموزش گرفتن شخص خودم است. یک همسفر در کنار یک مصرف‌کننده زندگی سختی داشته است و دچار تخریب‌هایی شده که عُمق این تخریب‌ها را حتی خودش هم نمی‌داند، حالا با این تخریب‌ها می‌خواهد به یک فرد مصرف‌کننده هم کمک کند.

این کمک کردن یک‌ چیزی می‌خواهد که آن چیز آرامش درونی یک همسفر است که با آموزش گرفتن و درست حرکت کردن به نتیجه می‌رسد. این‌که یک همسفر در جایگاه و شرایط مطلوبی قرار بگیرد که تعادل نسبی داشته باشد و بتواند به مسافرش کمک کند؛ چون ما می‌دانیم که انرژی از سطح بالا به سطح پایین انتقال پیدا می‌کند باید بتواند این شرایط مطلوب را در درون خودش به وجود بیاورد و در ادامه به مسافر کمک کند. عقل همیشه راه درست را نمایان می‌کند اما من باید در یک آرامش نسبی باشم که قدرت تفکر من بتواند راهی که عقل نمایان کرده را استفاده کند و این هم نیاز به زمان دارد یعنی همه این‌ها حلقه‌هایی هستند که در هم‌ تنیده‌اند، بله درمان اعتیاد یک علم است، برای این‌که به این علم شناخت پیدا کنیم همان پارامتر زمان پیش می آید، چون در بُعد فیزیک همه‌ چیز بر مبنای زمان پیش می‌رود. ما باید این بُعد زمان را در نظر بگیریم. همه ما می‌دانیم محصول ازدواج انسان و مواد مخدر؛ اعتیاد است. فلسفه وجودی انسان و حرکت‌ها و تجربه‌های یک انسان بر چه مبنایی هست و این‌که مواد مخدر و آنتی ایکس‌ها چه تأثیری در فرآیند زیست و فیزیولوژی یک مصرف‌کننده می‌گذارد، با این آموزش‌ها یک همسفر متوجه می‌شود که اگر مسافر من حرکتی کرد یا سخنی را گفت که من ناراحت شدم، من این حرکت یا سخن او را بر مبنای تأثیر مواد بر فیزیولوژی و روان  فرد بگذارم نه بر مبنای بی‌مسئولیتی یا بی‌ارادگی یا حتی بی‌محبتی. وقتی‌که یک همسفر این آموزش را می‌گیرد و این موضوع را درک می‌کند، آن زمان حال بهتری پیدا می‌کند و این شناخت نیازمند زمان است. پس باید صبور بود، استقامت داشت و در این جهت حرکت کرد.

در واقع تمام هستی و کائنات بر مبنای عشق و محبت بنا شده و امواج عشق در تک‌تک ذرات موجودات هستی جاری است.

یک همسفر برمبنای همین عشق و پیوند محبتی که با مسافرش دارد، به دنبال راهی است که او را از ظلمت و تاریکی نجات دهد و خارج کند. انسان‌ها زمانی که در مراتب بالای نفس قرار دارند، هرچقدر که آگاه تر و داناتر باشند نسبت به همسفرانی که در طول هستی با آن‌ها همراه هستند، احساس مسئولیت بیشتری دارند و در واقع می‌شود گفت آن‌هایی که در مراتب پایین‌تری از تفکر و دانش هستند چگونگی زیست همسفرانشان برایشان مهم نیست.

حضور یک همسفر در جمعیت نور نشان‌ دهندهٔ این است که این مسئولیت را پذیرفته و در این جایگاه قرارگرفته است. این‌که یک همسفر خودش نمی‌دانسته چه خواسته‌ای دارد و زمانی که این حرکت را انجام داد خداوند هم این فرمان را برای مسافر و همسفر صادر کرد که آن‌ها به رهایی برسند و از ظلمت خارج شوند. چرا می‌گوییم هر دو؟ مسافر به‌ واسطه آن اندیشه و نقطه تفکری که در او ایجادشده می‌خواهد از تاریکی‌ها به سمت روشنایی‌ها حرکت کند، یک همسفر هم یک‌زمانی که حتی خودش هم نمی‌داند و برمبنای خواسته‌ای که داشته مبنی بر آموزش، آمده و در کنار مسافر قرارگرفته و این حرکت را شروع کرده است. استاد سردار می‌فرمایند؛ که گاهی وقت‌ها آن چیزهایی که ما می‌دانیم و از آن آگاه هستیم خواسته‌های واقعی ما نیستند و یکسری خواسته داریم که این‌ها عمیق‌تر هستند و صور پنهان ما هستند و ما از آن آگاهی نداریم و یک همسفر کما اینکه خودش اطلاع نداشته باشد بر اساس همین خواسته حرکت کرده و ادامه مسیر می‌دهد که تاریکی و ساختارهای منفی که در درونش ایجادشده را به‌روشنی و ساختارهای مثبت تبدیل کند.

تبدیل این ساختارها که در طول زمان از روز الست تا امروز ایجادشده کار راحتی نیست و این قسمت نیاز به آموزش همراه با تمرین و تکرار دارد و عمل به ارزش‌ها و پیروی از قوانین الهی دارد. ما این مجموعه را در جمعیت نور می‌بینیم. یک همسفر از دیدگاه جمعیت جایگاه ویژه‌ای دارد که با توجه به همین تفکر و خواسته حرکت کرده است.

در جای دیگری سردار می‌فرمایند؛ ما برای گرفتن آموزش سالم و خدمت صحیح پا به این دنیا می‌گذاریم که یک همسفر دانسته یا ندانسته در جهت همین تفکر در حال حرکت است.

 در این راه سختی‌های زیادی هست که باید استقامت کرد. ما آغازی نمودیم که پایانش دست ما نیست؛ اما مسئله‌ای که خیلی مهم است، در راه‌هایی که نیاز به استقامت دارد، همسفر باید یک آگاهی و باوری داشته باشد که حرکت من در این سختی‌ها برای آموزش گرفتن شخص خودم است. یک همسفر در کنار یک مصرف‌کننده زندگی سختی داشته است و دچار تخریب‌هایی شده که عمق این تخریب‌ها را حتی خودش هم نمی‌داند، حالا با این تخریب‌ها می‌خواهد به یک فرد مصرف‌کننده هم کمک کند.

در انتهای صحبتم، نکته‌ای را می‌خواستم به مسافران و تازه‌واردانی که هنوز اجازه ورود همسفرانشان را به جمعیت نور نداده‌اند، بگویم که جمعیت نور مکان مقدس و امنی است که ما اعضاء جمعیت با احترام به آموزه‌هایی که از استاد داودی گرفته‌ایم، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این مکان را مقدس و امن نگاه‌داریم تا همسفران شما به اینجا بیایند و آموزش بگیرند و درواقع ستون‌های محکمی شوند برای حرکت شما و خانوادهٔ شما.

تنظیم : گروه مرزبانی جمعیت نور  S 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *