حرمت جمعیت نور. چرا رابطه کاری،مالی و فامیلی در جمعیت نور ممنوع است

آداب، معاشرت و بی ادبی (تعادل و بی تعادلی)
ژوئن 15, 2021
دانایی، دانایی مؤثر و سواد
ژوئن 30, 2021

 حرمت جمعیت نور. چرا رابطه کاری، مالی و فامیلی در جمعیت نور ممنوع است .

حرمت جمعیت نور:

جمعیت نور، مکان مقدس و امنی می باشد که هر شخصی با ورود در این مکان، باید حرمت آن را حفظ نماید.
دروغ گفتن، علیه شخصی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، الفاظ ناشایست بیان کردن، در جلسه بدون اجازه سخن گفتن، بحث سیاسی نمودن، بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن، هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام، به هر شخصیت حقیقی و یا حقوقی، پرداخت کردن، از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن، بدون مجوز راهنما تلفن دادن و تلفن گرفتن، و یا هرگونه ارتباطی بیرون از جمعیت نور برقرار نمودن، از موارد ضد ارزشی و ضد اخلاقی می-باشد.
بر تمام اعضا فرض است که حریم فوق الذکر را محترم شمارند و بر مسئولین واجب است که از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند .

دستور جلسه امروز حرمت جمعیت نور است. ببینید یک قانون بد خیلی بهتر از بی‌قانونی است. ما یکی از مسائلی که باعث پیشرفت جمعیت نور شده قوانین جمعیت نور است که همه‌ی ما قوانین را اجرا می‌کنیم. اگر اجرا نمی‌کردیم ما نمی‌توانستیم 3 سال دوام بیاوریم و یکی از انجیوهای برجسته‌ اصفهان هستیم که تقریباً در تمام سال‌ها جمعیت نور به‌عنوان انجیو خوب تراز یک معرفی می‌شود و مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

نگهبان جمعیت نور
جمعیت احیای انسانی نور سینا در 1397 توسط آقای محمد داودی؛کارشناس روانشناسی، پایه گذاری و تاسیس گردید.
بنیان جمعیت نور از همان ابتدا می دانستند که ورود به حوزه اعتیاد و مواد مخدر و مصرف کنندگان مواد مخدر، امری سهل و آسان نیست و مشکلات خاص خود را دارد. ایشان در بدو شروع فعالیت، علاوه بر تنظیم قوانین اصلی و داخلی جمعیت نور که در 14 بند ، در کلیه جلسات جمعیت نور قرائت می شود، منشوری تحت عنوان حرمت جمعیت نور را تنظیم و تدوین نمودند.

در این نوشتار که تحت عنوان حرمت جمعیت نور از آن یاد می شود، مهمترین نکات و موضوعاتی که ممکن است اعضای جمعیت نور از ناحیه آن ها آسیب ببینند، مد نظر قرار گرفته  و در تمامی جلسات و کارگاه های آموزشی جمعیت نور، دوبار در ابتدا و انتهای جلسه، قرائت می شود.
جمعیت نور یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد است و بایستی شرایط مطلوب و امنیت لازم، جهت برگزاری جلسات و کارگاه های آموزشی را داشته باشد تا مصرف کنندگان مواد مخدر که بعضی از آن ها کلکسیونی از قانون شکنی را در کارنامه گذشته خود داشته اند، بتوانند در کنار هم و در آرامش کامل به امر درمان اعتیاد بپردازند.

از زاویه ای دیگر، مرکزی که هزاران مصرف کننده مواد مخدر ( درمان شده و یا تحت درمان ) را بتواند پوشش دهد و در خود جای دهد و به درمان و رهایی برساند، بالتبع بایستی قوانینی بسیار محکم، روشن  و قابل اجرا داشته باشد تا بتواند در این حوزه فعالیت نماید.
هم اکنون جمعیت نور افراد بیشماری را عضو رسمی دارد که دارای کارت عضویت می باشند. طبیعی است که به همین میزان نیز اعضایی باشند که هنوز برای دریافت کارت عضویت اقدام نکرده اند، که باید اقدام نمایند.

از زمان تشکیل جمعیت نور تا به امروزف حتی یک مورد درگیری، دعوا، و یا حرکتی که منجر به بر هم خوردن نظم جمعیت نور شود و یا منجر به عدم برگزاری حتی یک کلاس در ساعت مقرر خود شود، مشاهده نشده است.

با نگاهی به حجم فعالیت هایی که در جمعیت نور انجام شده و می شود، کلاس ها و جلساتی که برگزار می شود و حجم شرکت کنندگان، که از نگاه جامعه، بعضاً و به نوعی هنجار شکن محسوب می شوند، کار ساده ای نیست که آن را اتفاقی بدانیم و یا به راحتی از آن عبور کنیم.

جمعیت نور چه کار ی انجام داده که توانسته است هزاران مصرف کننده انواع مواد مخدر که بعضی از آن ها برای به هم ریختن یک محله کافی بودند، را تبدیل به انسان هایی کند که سال ها در کنار یکدیگر به عنوان دوست یا همکار حضور دارند و کوچکترین تنش و اصطکاک و درگیری و حتی بی احترامی یا بی نظمی در بین آن ها مشاهده نمی شود؟

حتی در با کلاس ترین بخش های اجتماعی ممکن است چنین مواردی روی دهد که می دهد؛ اما چه شده که در جمعیت نور چنین مسایلی وجود ندارد.

در پاسخ باید بگوییم: ابتدا به ساکن، آموزش های جمعیت نور. در اینجا متد B.M.T  و داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر و بحث درمان قطعی و تعادل جسمی، روانی و جهانبینی نیز مطرح می شود، و بالاخره از همه مهمتر، حرمت جمعیت نور.

اعضای جمعیت نور، پس از در مان و رهایی از اعتیاد، از نقطه نظر جسم، روان و جهانبینی از سالم ترین و متعادل ترین انسان های جامعه می باشند.
این ادعا به حرف و سخن نیست، در آزمایش ها و تست های گوناگون پزشکی، که بعضاً اعضای جمعیت نور انجام داده اند، نشان می دهد که از درجه سلامتی و تعادل جسمی بسیار بالایی برخوردار هستند. دلیل آن، به کارگیری متد B.M.T و داروی شگفت انگیز و شفابخش Opium  یا OT و در ادامه، ورزش منظم است که برای اعضای جمعیت نور اجباری است.
مسئله بعدی، آموزش های جهانبینی جمعیت نور است. آموزش های جهانبینی جمعیت نور، گسترده ترین و جدیدترین علوم جهانبینی و انسان شناسی را در حوزه اعتیاد و مواد مخدر و درمان اعتیاد و در ادامه برخورداری از یک زندگی سالم را به اعضای خود ارایه می نماید.
به جرات می توان گفت شاید در هیچ مرکز دیگری، چنین آموزش سنگین، گسترده، همه جانبه و دست اولی برای اینکه یک مصرف کننده مواد مخدر به زندگی سالم و صراط مستقیم هدایت شود و آداب معاشرت و رفتار اجتماعی را در علیترین سطح خود فراگیرد، وجود نداشته باشد.

دوازده وادی جمعیت نور دایره ای وسیع از آموزش های ناب جهت یک زندگی سالم و لذت بخش و سرشار از آرامش را ارایه می نماید. دایره ای که از موضوع تفکر آغاز می شود و به وادی محبت می رسد و دوباره از وادی محبت به وادی تفکر.
و بالاخره نوبت به حرمت جمعیت نور می رسد.
با صلابترین، صریحترین و قاطعانه ترین قوانین جمعیت نور با پشتوانه بسیار محکم اجرایی.
در این جا صحبت از قوانینی است که اهمیت آن ها از قانون، بالاتر است و به همین دلیل از واژه حرمت استفاده شده است. حرمت با کلماتی چون حریم، محرم، احرام و حرام هم خانواده است و نشان از اهمیت خاص موضوع می باشد.

جمعیت نور مکانی مقدس و امن است، زیرا هدف آن مقدس است. آیا رهایی یک انسان از دام اعتیاد مقدس نیست؟ آیا احیای یک نفس که به تعبیر کلام الله، احیای کل نفوس است، مقدس نیست؟
بنابراین، در چنین مکان و فضایی، امنیت خاطر، بسیار مهم است و بایستی این شرایط وجود داشته باشد.

به همین منظور، در جمعیت نور حریم هایی در نظر گرفته شده، که اعضا هیچگاه نبایستی از آن ها عبور نمایند؛ زیرا عبور از آن ها، به معنی وارد شدن به مسایلی است که به احتمال قطع به یقین به شخص آسیب می رساند و او را از ادامه درمان و یا بعد از درمان، از ادامه سفر دوم باز می دارد.

ما می خواهیم در کمال آرامش و فراغت، اعتیاد خود را درمان کنیم و پس از آن در سفر دوم به ادامه آموزش و خدمت خود بپردازیم. می خواهیم با خیال راحت و بدون اضطراب به جمعیت نور بیاییم و با کسی خرده حساب نداشته باشیم.

جمعیت نور این حریم و مرزها و خطوط قرمز را برای ما در نظر گرفته و مشخص نموده است که اگر می خواهیم با خیال راحت راهمان را ادامه دهیم، بایستی آن ها را رعایت کنیم، در غیر اینصورت، دیگر جمعیت نور برای ما جمعیت نور نخواهد بود.

دروغ گفتن:
ما در جمعیت نور یاد می گیریم که راستی و درستی، تضمین کننده سلامتی و پیشرفت ماست. دلیلی ندارد که یک سفر اولی به راهنمایش دروغ بگوید و برای مثال مقدار مصرف یا وضعیت خود را پنهان کند. ما در اینجا می آموزیم که حقیقت، در اعمال و ادامه، نقاب از رخ بر می گیرد.
پس چه بهتر که از همان ابتدا با راستی و درستی جلو برویم و نگران بر ملا شدن چیزی نباشیم. در تمام سطوح زندگی این قانون حکمفرماست و با یک دروغ، انسان به چرخه دروغ وارد می شود و برای اینکه دروغ اول و دروغهای بعدی لو نرود، باید صدها دروغ بگوید که در نوع خود، جهنمی بی نظیر است. ما یاد می گیریم بالاترین زرنگی صداقت و راستگویی است.

علیه شخصی سرزنش کردن:
به تعبیر نگهبان جمعیت نور: غیبت کردن و سرزنش کردن، یک سم مهلک است و در هر کجا شایع شود، آنجا را ویران خواهد کرد. اعضای جمعیت نور خوب می دانند که غیبت کردن و سرزنش کردن پشت سر دیگران، چگونه حال خود انسان را خراب می کند. ما خوب می دانیم که اگر غیبت کنیم، چه غیبت هایی که ممکن است در مورد ما انجام شود. ما یاد گرفته ایم که اگر باد بکاریم طوفان برداشت می کنیم. پس اگر می خواهیم در مورد ما غیبت و سرزنش نشود، برای حال خودمان هم که شده، غیبت دیگران را نمی کنیم. الحق و الانصاف که این مسئله در جمعیت نور به سطح بسیار پایینی رسیده است.

حرف یکدیگر را قطع نمودن:
این مسئله در جمعیت نور بسیار عالی اجرا می شود  و کسی حرف کسی را در هنگام صحبت قطع نمی کند و چقدر زیباست که انسان می بیند افرادی که روزگاری مصرف کننده مواد مخدر بوده اند، در ادبیات و گفتمان خود، چه نکات ظریفی را رعایت می کنند که حتی بعضی افراد با تحصیلات بالا ممکن است رعایت نکنند.
بچه های جمعیت، زمانی که در جمع صحبت می کنند، انسان لذت می برد از این همه احترام، ادب و آداب سخن گفتن.

بحث سیاسی نمودن:
این مسئله نیز در عالی ترین سطح خود، در جمعیت نور رعایت می شود و اعضای جمعیت به طور کامل، از بحث های سیاسی اجتناب می کنند.
الفاظ ناشایست بیان کردن:
مسئله الفاظ ناشایست در ادبیات و فرهنگ اعتیاد، چیز دور از انتظاری نیست. البته نه در مورد همه. در جمعیت نور به دلیل وارد شدن این موضوع به حرمت و از سوی دیگر، آموزش ها و فراگیری آداب معاشرت، باعث گردیده، این موضوع به کمترین سطح ممکن برسد و اعضای جمعیت نور می دانند که اهمیت واژه ها و بار آن ها چه نقش مهمی در روحیه و به طور کلی در حال خوش ما دارد و حال خوش چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را از دست داد.

بدون اطلاع و هماهنگی، هر گونه پولی را پرداخت و دریافت کردن. و یا هر گونه وجهی را تحت عنوان قرض یا وام به هر شخص حقیقی یا حقوقی پرداخت کردن:

مسئله ارتباطات مالی، یکی از مفاد مهم حرمت جمعیت نور می باشد. اعضای جمعیت نور به خوبی دریافته اند که حساب و کتاب مالی با اعضای جمعیت داشتن، یعنی از دست دادن آرامش و حال خوش. حساب و کتاب مالی یعنی اینکه دیگر نمی توانیم با خیال راحت به جمعیت بیاییم. زیرا بسیار محتمل است و طبیعی است که تعهد مالی در زمان خود انجام نشود و این می تواند روابط ما را با طرف مقابل خدشه دار نماید و در نهایت باعث شود که فرد یا افرادی که وارد این داستان شده اند، دیگر نتوانند به راحتی در جمعیت نور حضور داشته باشند.
نمی توانیم ادعا کنیم که این مسئله اصلاً در جمعیت نور وجود ندارد، خیر، باید بگوییم در طول مدت فعالیت جمعیت نور در موارد بسیار محدود، هر کسی در هر جایگاهی به این مسئه وارد شده، جایگاه خود را از دست داده و در نهایت از جمعیت نور جدا شده است.

از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن:
مسئله پوشش و لباس منحصر به خانم ها نیست. در جمعیت نور، خانم ها و آقایان، هر دو بخش مشمول این موضوع هستند و بایستی از لباس و پوشش مناسب استفاده کنند. حتی در بین آقایان، استفاده از تی شرت بدون یقه با آستین های خیلی کوتاه، ممنوع است.
بدون مجوز راهنما، تلفن دادن و تلفن گرفتن و یا هر گونه ارتباطی بیرون از جمعیت نور برقرار نمودن:
افرادی که برای درمان به جمعیت نور مراجعه می نمایند و در ابتدای سفر اول هستند، بدون اجازه راهنمای خود، حتی نمی توانند تلفن دیگر اعضای لژیون یا جمعیت را داشته باشند.

اعضای جمعیت نور، بیرون از جمعیت، ارتباطی با یکدیگر ندارند و هیچ گونه رفت آمد خانوادگی نیز ندارند. حتی اعضای قدیمی جمعیت نور، آدرس محل سکونت یا کار یکدیگر  را دقیقاً ندارند و رفت و آمدی نیز ندارند. رابطه کاری و شغلی نیز از مواردی است که جزو حرمت می باشد و برقراری آن خصوصاً در سفر اول می تواند بسیار آسیب زننده باشد.
در مجموع؛ تک تک مفاد حرمت جمعیت نور، با ظرافت و تفکری همه جانبه، تمام کانال هایی که ممکن است به نحوی از انحا، به حضور و ارتباطات ما در جمعیت آسیب برساند را مسدود می نماید. ما با رعایت این حریم ها، می توانیم با خیال راحت و برای همیشه در جمع اعضای جمعیت نور حضور داشته باشیم و با کسی کوچکترین مشکل و مسئله ای نداشته باشیم  و از حضور در جمعیت نور و بودن با اعضای جمعیت لذت ببریم و جمعیت نور برای ما یک بهشت حقیقی باشد که البته هست.

بنابراین حرمت جمعیت نور، برای ما محدود کننده نیست، بلکه نگهدارنده و محافظت کننده ما در برابر آسیبهاست.

هرگونه ارتباطی بیرون از جمعیت نور ممنوع است، هیچ‌کدام از اعضای جمعیت نور همدیگر را نمی‌توانند به خانه هم دعوت کنند همه این‌ها مشکل ایجاد می‌کند. ما هرگز تبلیغات کاری نمی‌کنیم و جنسی نمی‌فروشیم. ما هرگز در کاری شریک نمی‌شویم. این‌ها بعداً ایجاد مشکل می‌کند. ما در جمعیت نور مکانی می‌خواهیم که فقط سلاماً سلاما باشد. این‌گونه دوستی‌مان محکم‌تر است و فقط روی نقاط مشترک کار می‌کنیم.

در آخر حرمت جمعیت نور، گفته می‌شود که بر تمام اعضا فرض است که حریم فوق ذکر را محترم شمارند و بر مسئولین واجب است که از وقوع اعمال جلوگیری کنند. مطلب دیگری نیز می‌گوید که با سهل‌انگاری و عدم مراقبت از لوازم شخصی خود فضای جمعیت نور را ناامن نکنید. وسایل شخصی‌تان را مراقب باشید. مالت را سفت بگیر همسایه ات را دزد نکن.

امیدوارم که ما در رابطه با حرمت جمعیت نور صحبت کنیم و مزایای آن را بگوییم. اگر این امنیت و آسایش را داریم به دلیل حرمت جمعیت نور است، اگر حرمت جمعیت نور خوانده نمی‌شد و اجرا نمی‌شد ما آلان دچار بسیاری از مشکلات بودیم.

تهیه و تنظیم: گروه کاوشگران جمعیت نور سینا

مورخ3 تیرماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *