کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالایی آتش و تصاویر آن
ژوئن 10, 2021
آداب، معاشرت و بی ادبی (تعادل و بی تعادلی)
ژوئن 15, 2021

قبل از این‌که بخواهیم از تجربیات دیگران در زندگی خودمان استفاده کنیم باید خوب تفکر کنیم.

باید خوب تفکر کنیم
ما انسان‌ها نیاز به آموزش داریم چرا که دائماً با نیروهای منفی در نبرد هستیم و برای رسیدن به  آرامش راهی جزء مقابله با این نیروها راهی نداریم.

دکتر محمدداودی؛ کارشناس ارشد روانشناسی معتقد است در جمعیت نور؛ خوب تفکر نمودن؟ 2 هدف دارد:

1. هدف اول این است که افرادی که به رهایی، تولد و یا مرحله‌ای بالاتر  رسیده‌اند فراموش نکنند که در گذشته در چه جایگاهی قرار داشته‌اند و امروز در چه جایگاهی قرار دارند، در گذشته چه افکاری در سر داشتند و امروز با چه تفکری ادامه حیات می‌دهند، یک یادآوری است که با چه سختی‌هایی جنگیدند و چه مشکلاتی را پشت سر گذاشته‌اند و از چه گودال‌ها، سیاه‌چال‌ها و پرتگاه‌هایی عبور کرده‌اند و این‌که سختی‌ها تمام نشده و باز هم سختی‌های بزرگ‌تری در ادامه راه وجود دارد  و باید این افراد قوی‌تر از روزهای قبل شوند و از هیچ چیزی نهراسند و به خود و وجود خود اعتماد داشته باشند و همیشه به خداوند توکل کنند و امید خود را از دست ندهند.

2. هدف دوم این است که به مسافران و همسفرانی که سفر اول خود را سپری می‌کنند بفهماند که باید از سفر دومی‌ها و کمک راهنماها بیاموزند که چگونه با مشکلات روبه‌رو شوند تا از پس گرفتاری‌هایی که برای خود و خانواده به وجود آورده‌اند بگذرند و مشکلات خود را حل کنند.

ما انسان‌ها برای این‌که زندگی‌مان  روز به روز بهتر شود باید از تجربیات دیگران در زندگی خودمان استفاده کنیم و از کارهای خوب و بد دیگران الگوبرداری کنیم و قبل از این‌که بخواهیم از تجربیات دیگران در زندگی خودمان استفاده کنیم باید خوب تفکر کنیم.

من در گذشته به هیچ چیزی علاقه نداشتم، به آینده‌ام فکر نمی‌کردم که قرار است به چه چیزی برسم و قرار است چه ‌کارهایی را انجام دهم. به نظر خودم چون در گذشته تفکراتم و حسم بسته بوده ولی از زمانی که وارد جمعیت نور شدم، هم حس هایم و هم تفکراتم باز شده و خودم به‌خوبی این را حس می‌کنم و از این بابت خیلی خیلی خوشحال هستم.

در گذشته هر موقع که به مسافرت می‌رفتیم کل مسیر سفر را خواب بودم به اطرافم توجه ای نمی‌کردم ولی هفته پیش که مسافرت بودیم نصف بیشتر راه را بیدار بودم و وقتی اطرافم را نگاه می‌کردم غرق در شادی و نشاط می‌شدم آن موقع بود که متوجه شدم چقدر تغییر کرده‌ام.

از 9 سالگی تا 2 یا 3 سال پیش در خواب‌های شبانه‌ام، کابوس‌های وحشتناکی را می‌دیدم که برایم خیلی عذاب‌آور بود؛ حتی برای درمان هم اقدام کردم ولی نتیجه‌ای دریافت نکردم و از وقتی‌که وارد جمعیت نور شدم با آموزش‌هایی که فرا گرفته‌ام  الآن خیلی خیلی کم شده به امید روزی که این کابوس‌ها کاملاً کنار بروند.

من از جناب محمد داودی و جمعیت نور به خاطر تمام زحماتی که برایمان کشیده‌اند ممنونم و برای همه آرزوی بهترین‌ها را دارم و من در اینجا دِین خودم را با خدمت کردن به خلق ادا می‌کنم و این کار را با عشق انجام می‌دهم.

عشق : طریقت به جز خدمت خلق نیست    به تسبیح و سجاده و دلق نیست، سعدی

تهیه و تنظیم مسافر علی

مورخ 19 خردادماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *