علم به همه انسانها تعلق دارد
فوریه 4, 2019
مصرف گُل میتواند افراد را عقیم کند
فوریه 4, 2019

اولین کارگاه آموزشی و جهان بینی جمعیت نور سینا

کشف حقیقتِ جهان هستی در تفکر است، پس لازم است با تفکر حرکت کنیم. همان‌طور که می‌دانیم از وادی اول تا وادی چهارم تمام تمرکز ما روی فکر کردن و چگونه فکر کردن است. وادی اول تفکر را تعریف می‌کند، وادی دوم اینکه هیچ انسانی بیهوده در قالب جسم به حیات قدم نمی نهد، مگر به خویشتن خویش بیندیشد. تنها کسی که به انسان کمک می‌کند خود او است و همان‌طور که جلوتر می‌رویم به‌ جایی می‌رسیم که دستور حرکت می‌دهد، در وادی سوم پر رمزو رازترین کار هستی حرکت است نه سکون، باید شروع به حرکت کنیم و تمام آن تفکراتی را که داشتیم باید به مرحله انجام برسانیم تا به نتیجه برسیم. مثل یک صفحه نقاشی که شما هر چه فکر کنید در آن چیزی نقش نمی‌بندد پس فکر می‌کنید و آن فکر را روی صفحه می‌کشید. می‌توان گفت تفکر مثل یک بذر است که کشاورز آن را در زمین می‌کارد و حرکت مثل آبی است که کشاورز به این بذر می‌دهد تا رشد کند، حال تفکر بدون حرکت مثل بذری است که در زمین خشک کاشته می‌شود و اگر هیچ آبی به آن ندهیم بذر خوب رشد نمی‌کند و به‌ مرور زمان پوک می‌شود و از بین می‌رود. درنتیجه فکر کردن بدون عمل همان دانه‌ای است که به‌ مرور پوک می‌شود و هیچ فایده‌ای نه برای خود ما دارد و نه برای دیگران؛ حتی اگر بهترین افکار باشد.

همان‌طور که همه ما، قبل از آمدن به جمعیت نور دارای فکر و اندیشه‌های خوبی بودیم ولی حتی از پس کوچک‌ترین مشکلات زندگی برنمی‌آمدیم زیرا حرکت کردن و چگونه حرکت کردن را نمی‌دانستیم. فقط با فکر کردن به هدف‌های خود نمی‌رسیم باید تفکر ما از قوه به فعل تبدیل شود، ما در سه جهان زندگی می‌کنیم: جهان فیزیکی، جهان خواب و جهان ذهن. اگر در ذهن بخواهیم از تعدادی کارهای ضد ارزش (حال ضد ارزش‌ها می‌تواند دروغ، غیبت، تهمت و… باشد) تصویرسازی کنیم ولی انجام ندهیم به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم؛ باید از یک نقطه شروع کنیم و از ضد ارزش‌ها فاصله بگیریم. اگر همیشه تصویر ذهنی ما رهایی باشد، زمانی که وارد جمعیت نور می‌شویم تا زمانی که قدم اول را برنداریم قدم‌های بعدی را نمی‌توانیم برداریم، باید حرکت کنیم تا به رهایی برسیم.

در وادی سوم به صبر و استقامت، اشاره می‌کند و در چهارم برگشت از ضد ارزشها، پرهیز از تجسس، غیبت، قصاوت و…که برای خروج از اضطراب و نگرانی و پریشانی، ناامیدی اجرا کردن آن‌ها الزامی است. این موارد در قرآن هم اشاره‌شده است که باید به همه این‌ها عمل کنیم تا به مرحله شو شود برسیم. همه این موارد در وجود تک‌تک ما هست و فقط باید عمل کنیم. در وادی چهارم: در جهان ما تفکر و حرکت آغازیست که قدرت انجام عمل را شکوفا می کند، پس اگر نتوانیم ساختار ذهنی و تفکر خود را تبدیل به ساختار عملیاتی کنیم هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسیم. برای تبدیل آن‌ها باید آرامش داشته باشیم و مراحل تزکیه را از خود آغاز کنیم. برای انجام این پله‌ها باید یک مثلث رسم کنیم: قدرت تفکر، قدرت انجام عمل و قدرت فیزیکی.

پیام: در جهان ما تفکر و حرکت آغازیست که قدرت انجام عمل را شکوفا می کند. بقول ابر سفید، ما در آفرینش به دنبال کشف ندانسته های عالم هستی گام بر می داریم تا سطح دانش و آگاهی را که به نفع انسان باشد توسعه بدهیم و هر موجودی اگر به این دانش و آگاهی دست پیدا کند می تواند این حیات را با تفکر و آموزش ادمه بدهد.

جمعیت احیای انسانی، نور سینا S 19

مورخ: 97/11/7

مکان، دفتر جناب آقای مهندس میرزایی

حاضرین اقایان، مسعود، جمال ، عباس، مصطفی، محمد و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *