راهنمای ویژه تازه واردین

تریاک
فوریه 2, 2019

راهنمای ویژه تاز واردین

جمعیت احیای انسانی، نور سینا S 19

از سازمان‌هاي مردم نهاد و فعال در حوزه اعتياد و مواد مخدر مي‌باشد كه در سال 1397 بر اساس اصل پذيرفته شده كمك يك فرد رها شده از دام اعتياد، به فرد در حال مصرف مواد مخدر ( دخانیات) يا معتاد و با رویکرد «بياييد اين آتش ويرانگر را مهار کنيم»، توسط محمد داودی پایه گذاری و تأسیس شده است. اين سازمان مردمي از بالاترين مرجع سازمان‌هاي مردم نهاد، يعني وزارت کشور، درزمینهٔ كاهش آسيب‌هاي اجتماعی ( آموزش، پیشگیرِی و درمان) ناشي از مصرف مواد مخدر(دخانیات) و اعتياد داراي پروانه تأسيس و فعاليت مي‌باشد.

چنانچه برای شروع درمان اعتیاد خود و یا افراد خانواده نیاز به مشاوره دارید، می توانید با مراجعه به قسمت آدرس  رفته و یا تماس حاصل نمایید.

محورهاي فعاليت جمعیت نور عبارت‌اند از: آموزش، پيشگيري، مهار و راهنمايي درمان اعتیاد(دخانیات). هدف اصلي جمعیت نور تحقيقات علمي و كاربردي به‌ منظور شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه طريق به مصرف کنندگان مواد مخدر و خانواده‌هايشان براي رهايي از اعتياد مي‌باشد. جمعیت نور  يكي از سازمان‌هاي مردمي فعال در حوزه اعتياد مي‌باشد که به‌صورت رايگان فعاليت می‌کند. اين تشكل در حال حاضر در اصفهان به فعالیت مشغول می باشد.

ماحصل فعاليت جمعیت نور سینا، تاكنون رهايي شمار زیادی از مصرف كنندگان مواد مخدر (دخانیات) و درمان اعتياد با كمترين درصد عود و همچنين آموزش افرادی تحت کمک راهنما آموزش ديده، جهت راهنمايي رايگان درمان اعتیاد مي‌باشد. جمعیت نور سینا اصفهان درزمینهٔ راهنمايي درمان اعتیاد پروتکل درمان اين بيماري را به‌ صورت كاملاً شفاف و بدون ابهام و تعريف جامع از بيماري اعتياد تحت عنوان متد MBT با استفاده از داروی اپیوم یااپیوم تینکچر و (نیکوتین خوراکی) ارائه كرده است كه نتايج آن در عمل بسيار موفقيت‌آميز بوده و مورد تأیید متخصصين و مراكز علمي فعال در حوزه درمان اعتياد قرار گرفته است. جمعیت نور معتقد است بيماري اعتياد کاملاً قابل درمان است به‌ گونه‌اي كه پس از درمان و رهايي، کوچک‌ترین علامتي از اعتياد در فرد درمان شده مشاهده نشود. بدون عود و وسوسه مصرف مواد مخدر و انواع دخانیات چون همزمان با هم به درمان میرسد.

کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش، نوشته محمد داودی، کارشناس علوم تربیتی، كه تحقيقي مستند از صورت مسئله اعتیاد و خود آموز و راهنماي درمان اعتياد به زبان ساده می‌باشد تا كنون 5 بار تجديد چاپ شده و يكي از كتاب‌هاي قوي حوزه اعتياد و درمان آن می‌باشد. مقالات علمي نيز كه حاوي جدیدترین اطلاعات و نتايج علمي و تحقيقاتي در حوزه كاهش آسیب‌های ناشي از مصرف مواد مخدر و اعتياد و راهنمايي درمان اعتياد مي‌باشد، در دسترس علاقه‌مندان به درمان اعتیاد قرار دارد.همانند مقاله اصول شناخت اعتیاد و مقاله روش درمان اعتیاد به توتون و دخانیات (سیاه چاله).

 اعضاي جمعیت نور تاكنون در بسياري از دانشگاه‌ها، مجامع علمي و تحقيقاتی انعکاس، دستاوردهای خود را ارائه نموده‌اند. سايت اينترنتي جمعیت نور سینا جديدترين اطلاعات مربوط به انواع دخانیات، مواد مخدر سنتي و جديد و درمان اعتياد را به مخاطبان خود ارائه مي‌كند.

  ورزش در دستور کار جمعیت نور، یکی از شاخصه های مهم است که در رشته های مختلف مثل؛ شنا ، والیبال، فوتسال، باستاني، تنیس روی میز، کشتی، شطرنج، دارت، بدمینتون، طناب کشی، ایروبیک، فریزبی و آمادگي جسمانی از جمله رشته‌های تربیت بدنی جمعیت نور می‌باشند که در آینده نزدیک مسابقاتی راه اندازی می نماید. جمعیت نور يك مركز تحقيقاتي علمي است و آماده هرگونه همكاري علمي و تحقيقاتي در حوزه اعتياد و مواد مخدر و دخانیات با ساير متخصصين و دانشگاهيان، نهادهاي دولتي و غيردولتي مي‌باشد و همواره از اين امر استقبال مي‌نمايد.

جمعیت احیای انسانی، نور سینا S19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *