نقش سی دی و نوشتن آن در آموزش و تولد دو سالگی کمک راهنما آقا محمد

صورت مسئله اعتیاد
اکتبر 8, 2022
B.M.T و تجربه من از سم زدایی و سایر روش ها
اکتبر 21, 2022

بسم الله الرحمن الرحیم

دستور جلسه این هفته : نقش سی دی و نوشتن آن در آموزش و دستور جلسه دوم: تولد دو سالگی کمک راهنما مسافر آقا محمد

عشق به مخلوق؛ دوشنبه مورخ 1401/07/25 در کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی مرکزی

دو سالگی رهایی کمک راهنما مسافر آقا محمد را با شور و شکوه فراوان جشن می گیریم.

کمک‌راهنمای محترم، آقا محمد

 

از طرف مسئولین و اعضاء جمعیت نور این جشن تولد را به شما کمک راهنمای ارجمند و همسفر محترمتان و کلیه اعضای نمایندگی را تبریک عرض می‌نماییم.

همانگونه که می دانیم،جمعیت نور یک مرکز علمی و تحقیقاتی و آموزشی در حوزه اعتیاد و درمان می باشد که طبق بند چهارم قوانین داخلی خود، خط مشي آن بر اساس آموزش، پیشگیري، مهار و راهنمایی درمان اعتیاد و نیز اصل جاذبه است.

مسئله آموزش در جمعیت نور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ما در جمعیت نور در قالب یک آکادمی یا مرکز دانشگاهی پویا، مدام در حال آموزش و فراگیری هستیم. لحظه لحظه حضور ما درجمعیت یعنی آموزش دیدن و به طور کلی می توان گفت، کل ساختار جمعیت نور یک ساختار آموزشی است و حتی آموزش دهندگان نیز، خودشان در حال آموزش و یادگیری هستند.

اگر در جمعیت نور می بینیم که یک مصرف کننده مواد مخدر با حال خراب و در بدترین وضعیت، وارد جمعیت نور می شود و پس از ۱۰ ماه تبدیل به انسانی می شود که نه تنها اعتیاد خود را به صورت کامل و قطعی درمان کرده است، بلکه کل فرهنگ زندگی او دچار دگردیسی شده است، آیا چیزی جز نتیجه آموزش های جمعیت نور است؟ همه این تحولات و دگرگونی ها، نتیجه قرار گرفتن در پروسه عظیم آموزش در جمعیت نور است که تمامی مسافران سفر اول و دوم و همسفران را در بر می گیرد.

در پرتو همین آموزشها ست که ما می توانیم اعتیاد خود را به هر نوع ماده مخدری که باشد، درمان کنیم؛ آن هم درمانی که در هیچ کجای این عالم، نظیر آن به طور قطع وجود ندارد.

در پرتو همین آموزشها است که جسم ما به تعادل و سلامتی می رسد، اخلاق و روان ما نیز درست می شود، تفکرات و جهانبینی ما نیز سالم می شود و فرهنگ زندگی ما تغییر می کند. در پرتو همین آموزشها است که اعضای جمعیت نور به جایی می رسند که حتی حاضر نیستند ذره ای آشغال یا زباله را در محیط شهری و زندگی خود و یا هر جای دیگری رها کنند؛ همه این ها به واسطه وجود سیستم آموزش جمعیت نور می باشد.

آموزش در جمعیت نور از طرق مختلف و در سطوح مختلف و با ابزارهای متفاوت به اعضای جمعیت ارائه می شود. از دستور جلسات هفتگی گرفته تا کارگاه های آموزشی، لژیونها، منابع آموزشی مکتوب و برنامه های عملی و میدانی نظیر فعالیت های ورزشی، اردوهای آموزشی و تفریحی، اردوهای درختکاری، همه و همه از برنامه های آموزشی مهم جمعیت نور می باشند.

و اما یکی از مهمترین ارکان و یکی از مهمترین ابزارهای آموزشی جمعیت نور سی دی های آموزشی بنیان جمعیت است.

بنیان جمعیت نور دکتر محمد داودی در خصوص موضوعات مختلف آموزشی و کاربردی فعلا در جلساتی آن را ضبط می نمایند و در بخش انتشارات صوتی، در قالب سی دی ضبط می شود. پس از اینکه آقای دکتر داودی، خودشان سی دی ضبط شده را به طور کامل بازنگری و با دقت گوش کردند، نام موضوع آموزشی مطرح شده در سی دی را به انتشارات اعلام می کنند و فایل صوتی آن تحت همان عنوان، منتشر می شود که در آینده نزدیک در اپیکشن جمعیت نور می توانید آن را تهیه کنید.

شاید بتوان گفت ، هیچ موسسه ، سازمان یا تشکیلات آموزشی و علمی در دنیا با این سرعت و با این حجم قادر به تولید علم نیست. تولید علم در جمعیت نور یک شوخی و مزاح و سخنی بی پایه و اساس نیست، اگر در جمعیت نور علم وجود نداشت، اکنون جمعیت نور آنچه که هست نبود. جمعیت نور در حدود 3 سال فعالیت، تعداد اعضای آن بیشتر شده است.

جمعیت نور از نظر مالی در وضعیت مطلوبی است و خدا را شکر به بهترین شکل ممکن از نظر مالی در حال پیشرفت است.

درمان شدگان و رها یافتگان جمعیت نور با متد B.M.T در حوزه اعتیاد زبانزد خاص و عام هستند. رها یافتگان جمعیت نور تمام معادلات علمی اعتیاد دنیا را بر هم زده اند، آنهایی که در حوزه اعتیاد، سختی و بغرنجی مسئله درمان اعتیاد را تا حدی درک کرداند، از رها یافتگان B.M.T در تحیر هستند که آخر چگونه جمعیت نور این قدر با بقیه تفاوت دارد! چگونه است که در جمعیت نور این قدر منظم هستند! و این قدر در بخش های غیره  مخصوصا درمان سیگار و قلیان قوی هستند. چرا  اینقدر موفق است؟

آیا براستی فکر کرده اید که این موفقیت ها مرهون چیست؟

همه این موفقیت ها، مرهون متد B.M.T است و متد B.M.T تنها بخشی از آموزش و تولید علم توسط جمعیت نور می باشد و یکی از مهمترین ارکان و ابزار انتقال این علم در حال حاضر، سی دی های آموزشی میباشد.

سی دی های آموزشی در حال حاضر خط مقدم و نبض فعالیت های آموزشی جمعیت نور می باشد و هر کس که به جمعیت نور می آید، تا زمانی که به طور کامل با سی دی ها هماهنگ نشود و آنها را گوش نکند، گویی در مسیر موفقیت و درمان در جمعیت نور قرار نمی گیرد.

سفر اولی ها بعد از آنکه داروی OT را دریافت می کنند و سفر خود را با متد B.M.T آغاز میکنند، بارقه های تغییر و زنده شدن و احیا شدن را می توان به راحتی و به وضوح در آنها مشاهده کرد و چقدر زیبا و لذت بخش است دیدن این صحنه ها.

 اما زمانی که گوش کردن و نوشتن سی دی ها را به طور منظم شروع می کند، این تغییرات و این احیا و زنده شدن رنگ و لعاب دیگری پیدا می کند؛ گویی بندهای اهریمن دیگر در او قدرتی ندارد. حال و هوای آزادی از بند های اعتیاد و نیروی منفی را می توان در چهره، سخن و رفتار او به عینه دید و حس کرد. او با اینکه در سفر اول است، اما چنان انرژی و شعفی دارد که همه را به وجد می آورد، این تنها بخشی از قدرت آموزش سی دی هاست. سی دی های آموزشی فقط برای سفر اولی ها نیستند، سی دی ها برای تمام اعضا جمعیت نور می باشد. از سفر اول گرفته تا سفر دوم و همسفران سفر اول و دوم و هر کسی که عضو جمعیت نور است و با جمعیت نور همکاری می نماید.

این هنر و توانایی منحصر به فرد بنیان جمعیت نور است که می توانند طوری مطالب را بیان نمایند که برای تمامی اعضای جمعیت نور لذت بخش و کاربردی باشد. از تحصیلات دیپلم و پایین تر از آن و حتی افراد کم سواد گرفته تا افراد با تحصیلات عالی دانشگاهی، همه و همه از این مطالب با طیب خاطر استفاده می کنند، گوش میکنند و می فهمند و لذت می برند. یکی از لذت بخش ترین تجربه هایی که در جمعیت نور می توان داشت، همین نوشتن سی دی است. اگر در بالاترین سطوح خدمتی جمعیت نور حضور داشته باشیم، اما سی دی گوش نکنیم، شک نکنیم که به تدریج از مسیر خارج می شویم.

سی دی های آقای محمد داودی که دکتر روانشناسی هسنتد؟ ضمن اینکه قوی ترین مطالب علمی و کاربردی در حوزه درمان اعتیاد و رهایی از اعتیاد را در بر می گیرد، مطالب بسیار مفید دیگر در زمینه های مختلف زندگی، از ورزش گرفته تا خواب، تغذیه، کسب و کار، دیپلماسی، مردم داری، صلح جویی و در یک کلام درس زندگی کردن را در بر می گیرد.

سی دی های آقای داودی ضمن آموزش این درس بزرگ، مانند گاردریل و علائم راهنمایی و رانندگی، ما را در مسیر درست پیش می برد و از انحراف ما در مسیر جلوگیری می نماید. در جمعیت نور هر چقدر هم که بدانیم، اما اگر از نبض آموزش جمعیت نور یعنی سی دی ها فاصله بگیریم، مطمئن باشیم نمی توانیم به خوبی ادامه مسیر بدهیم.

تهیه وتنظیم: گروه کاوشگران جمعیت نور

مورخ: 21 مهرماه 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *