هفته درختکاری
فوریه 23, 2021
حقیقت، رمز و رازی دارد
مارس 2, 2021

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛هفته همسفر

تقدیم به همسفران و مسافران جمعیت نور

دوازدهمین جلسه از دوره دوم  کارگاههای آموزشی جمعیت نور سینا، ویژه مسافران و همسفران جمعیت نور، با نگهبانی همسفر فرشته  و استادی دیدبان محترم همسفرها؛ سر کار خانم اعظم و دبیری همسفر مریم با دستور جلسه «هفته همسفر» در تاریخ دوشنبه هشتم اسفند ماه ساعت 16 آغاز به کار نمود.

 

سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر: امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.

 کلمه همسفر به معنی کوهی از مسئولیت است. همسفر تمام واژهای سفر، مسافر، راه، مقصد و هدف را در خود دارد. همسفر است که در این راه دشوار در کنار مسافر به همراه صبر و بردباری که درآموزش ها یاد میگیرد ، مسافرش را یاری می کند.
 من خوشحالم که در این مجموعه زیبا هستم و در این جشن‌ شرکت می‌کنم. ما همسفرها باید همگام با هم همقدم بشویم و مسافران خود را یاری کنیم به واسطه‌ آموزش‌هایی که می‌بینیم؛ در جمعیت نور در کنار مسافران در جلسات شرکت کنیم و با گرفتن آموزش‌ها به مسافران کمک کنیم البته در ادامه‌ی این آموزش‌ها به این درک و آگاهی می‌رسیم که با این آموزش‌ها بیشتر به خودمان کمک می‌کنیم. واژه‌ی همسفر یعنی همراه مسافری که سفری را طی می‌کند. درست است که مسافران ما باید در این سفر بیشتر به خودشان و خواست خودشان متکی باشند، اما امکان فضایی آرام و بدون درگیری و دغدغه به عهده‌ی ما همسفران است تا سفرشان به پایان برسد و به وضعیت تعادلی که مدنظر جمعیت نور است برسند. وقتی با مسافرم همراه باشم در این سفر تجربه‌های گران‌بها و باارزشی به دست می‌آورم.

یکی از همسفرهای محترم می گفت؛ من وقتی وارد جمعیت شدم، مشاور تازه واردین به من گفت؛ خدا را شکر می‌کنم که همسرم مصرف‌کننده شد تا ما با این مکان مقدس آشنا شویم.  اول در دلم گفتم این صحبت‌ها فقط شعار است  ولی در ادامه با آموزش‌هایی که کسب کردم و با ایمانی که به خدا پیدا کردم  پی بردم که بله ارزشش را داشت. این تجربه‌ها و آموزش‌ها را نباید کم‌ارزش بدانید.  در این سفر که کم‌تر از سفر دور دنیا نیست، باید شرایط سخت را تجربه کنیم و بیاموزیم در کنار هم دیگر برای پیشرفت یکدیگر تلاش کنیم و برای ادامه مسیر به انرژی متقابلی که به هم می‌دهیم نیاز داریم.

سفری که من و مسافرم در پیش داریم سفری است از؛ ظلمت به نور، از نادانی به دانایی و… کلمه همسفر به معنی کوهی از مسئولیت است. همسفر تمام واژه‌های؛ سفر، مسافر، راه، مقصد و هدف را در خود دارد و همسفر است که در این راه دشوار در کنار مسافر به همراه صبر و بردباری که در آموزش‌ها یاد می‌گیرد، مسافرش را یاری می‌کند، پس مسئولیت بزرگی دارم و یادم باشد که با امر نهی به مسافرم و این جمله کاملاً نادرست، که من به خاطر تو می‌آیم حال مسافر و در ادامه حال خودمان را خراب نکنیم و مسئولیت کارهایش را به عهده خودش بگذاریم و دخالتی در سفر او نداشته باشیم ما آمده‌ایم تا در این راه هردو به آرامش و فروتنی برسیم ما آمده‌ایم تا مسافرم را یاری کنیم انشالله بشود آنچه خیر است و خداوند متعال ما را در این راه حمایت و یاری کند. در پایان می‌خواهم از جناب آقای داودی تشکر کنم که این مکان مقدس را برای ما فراهم کردن تا ما آموزش بگیریم.

در پایان می‌خواهم از جناب آقای داودی تشکر کنم که این مکان مقدس را برای ما فراهم کردن تا ما آموزش بگیریم.
همسفر عزیزم:

فلسفه زندگی، رویارویی با مشکلات است وزندگی بدون روزهای سخت نمی‌گذرد؛ اما بدان که روزهای بد همچون برگ‌های پاییزی شتابان می‌گذرند و در زیر پاهای تو، اگر بخواهی، استخوان می‌شکنند.

برگ‌هایی پاییزی در تداوم درخت، سهمی از یاد نرفتنی دارند. تو، همان درخت استواری که در برابر طوفان‌ها مقاومت می‌کنی. شاید خم شوی ولی هرگز نمی‌شکنی. میدانم زمستان را پشت سر می‌گذاری و به بهار می‌رسی. بهاری که سراسر نو شدن و تازه شدن است.

اگر در ادامه راه، چیزی تو را رنجاند، غم مخور که پایان خوشی در انتظارت، آغوش بازکرده است. چراکه: وعده خداوند دروغ نیست و “نوبت باران محفوظ” است

.

تهیه و تنظیم: گروه مرزبانی همسفران، جمعیت نور

مورخ: اسفند ماه 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *