یکمین سال رهایی (سیگار)کمک راهنمای محترم آقا مصطفی

دانایی، دانایی موثر، سواد
آوریل 6, 2021
الهام از ماه رمضان
آوریل 13, 2021
بسم الله الرحمن الرحیم
یکمین سال رهایی کمک راهنمایی محترم؛ آقا مصطفی را به خانواده محترمشان و جمعیت نور تبریک عرض می نمائیم. پیام نگهبان جمعیت: مصطفی عزیز؛ همه هستی و اندیشه در درون و برون ماست و اگر اقدام به حل مسائل خود نمائیم مورد حمایت الله و نیروهای مافوق قرار می گیریم و عبور از گذرگاه های سختِ زندگی برایمان آسان می گردد و با تغییر حس ها همه چیز برای یک شروع بهتر مهیا می گردد تا در زمین در برابر سختی ها مثل یک عقاب پرواز نماید و در پی آزاد نمودن انسانها از بند اهریمن معلمی باشید، آنگاه در وادی عشق و محبت لایتناهی قدم می گذارید و به آنسوی بیکران رهسپار می شوید که در فهم، هم نمی کنجد. پایان
موضوع دل نوشته…
بیدار شویم و تفکری باشد برای درمان سیگار؟ برای اینکه جسم انسان را بهتر بشناسیم آن را به ساختمان تشبیه می‌کنیم. همان‌طور که برای احداث یک ساختمان به مواد و مصالح نیازمندیم جسم انسان نیز جهت سوخت‌وساز و ادامه حیات خود به موادی احتیاج دارد چون جسم دائماً در حال بازسازی خودش است. مواد مورد نیاز جسم از طریق تغذیه تأمین می‌شود، پس تغذیه خیلی مهم است‌. ما همیشه باید به غذایی که می‌خوریم نگاه کنیم و غذایی را بخوریم که برای جسم ما مفید باشد. و همه مواد مورد نیاز را به جسم برساند. می‌توانیم با رساندن مواد مختلف به جسم از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کنیم. حال سیگار کشیدن جای خود دارد…‍!

جسم انسان چون تاریخ‌مصرف دارد و مرتباً بازسازی می‌شود گویی دارای یک انبار متحرک و بزرگ و جاری است که هرچه جهت ساخت‌وساز و ترمیم نیاز دارد از این انبار تأمین می‌شود برای مثال اگر جسم به پتاسیم نیاز دارد سراغ قفسه‌ی پتاسیم می‌رود و آن را برمی‌دارد‌، پس تغذیه ما باید به گونه‌ای باشد که پتاسیم و دیگر مواد دائماً در انبار باشد. گندم ماده غذایی عالی و غنی از املاح مورد نیاز جسم است.۱۶ تا از مواد بسیار قوی و مغزی برای بدن دارد که ۱۲ تا از این مواد در پوست گندم است ولی متأسفانه ما با جدا کردن پوست آن را تبدیل به ماده‌ی بی‌ارزش می‌کنیم.

بعضی مواد برای جذب شدن توسط بدن نیاز به مواد دیگری دارند مثلاً کلسیم برای جذب شدن نیازمند فسفر است در واقع کلسیم و فسفر هم‌پوشانی دارند. همه مواد مورد نیاز جسم از بیرون تأمین نمی‌شود بخشی از آن را خودش می‌سازد مثل مواد مخدر طبیعی و مواد محرک طبیعی و مواد ضد درد بدن. آموزش‌هایی که در جمعیت نور وجود دارد خیلی زود به مرحله اجرا در می‌آید و از سخن به عمل تبدیل می‌شود. سیگار بسیار نابودکننده است و بعد از درمان اعتیاد سیگار کشیدن آمار مرگ‌ومیر را بالا می‌برد، مرگ‌ومیر بین افراد سیگاری ۱۵ برابر بیشتر از مرگ‌ومیر کسانی است که بر اثر مصرف مواد جان خود را از دست می‌دهند. کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالایی آتش تحقیقی است، مستند از مسئله استعمال انواع دخانیات، مواد مخدر و… و روش درمان آنها. در پایان تبریک رهایی (سفر نیکوتین) یکمین سال رهایی آقا مصطفی را به استاد داودی و خانواده محترمشان و جمعیت و به بچه های لژیون ایشان تبریک عرض می نماییم و بهترین ها را برایشان آرزو می کنیم.
بیاید رهایی را از شعله های آتش بیاموزیم
و شعله ها را تبدیل به بهترین تفکر نماییم
تفکری که حقیقت آن نوری باشد در زمین و آسمان
و تبدیل به فانوسی شویم برای رهایی انسان ها از بند ظلمت و تاریکی
تا همانند ستارگان در کائنات شعاع نور اضافه کنیم و در پی فرمان الهی گسیل شویم.
تهیه و تنظیم: گروه کاوشگران جمعیت احیای انسانی نور سینا
مورخ: 17 فروردین 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *