راهنمای ویژه تازه واردین
فوریه 4, 2020
وادی چهارم و تأثیر آن روی من
فوریه 11, 2020

مراحل درمان معتادان در جمعیت نور سینا

مدیر بخش خانواده جمعیت نور، مراحل درمان معتادان در این جمعیت را تشریح کرد.

ایشان در خصوص فعالیت جمعیت نور در گفت‌و گو با خبرنگار مربوطه اظهار کرد: در این جمعیت کسانی که مصرف کننده مواد بوده و دوره درمان را طی می‌کنند “مسافر” و کسانیکه خود اعتیاد ندارند و تنها در کنار یک مصرف کننده قرار می گیرند تا بتوانند به او کمک کنند به ” همسفر” نامیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه در جمعیت نور واژه‌ای به نام ترک وجود ندارد، افزود: در این جمعیت بر این باوریم که اعتیاد یک بیماری است و شخص مصرف کننده باید فرآیند درمان را طی کند به همین دلیل واژه‌ای به نام ترک در اینجا وجود ندارد و درمان مبنای اصلی کار است.

مدیر بخش خانواده جمعیت نور با بیان اینکه جمعیت نور سینا در اصفهان مشغول است، وی با اشاره به وجود مثلث درمان در این جمعیت، گفت: جسم، روان و جهان بینی فرد سه ضلع مثلث درمان اعتیاد است و در دوره درمان باید به هر سه موضوع توجه شود.

خانم مژگان؛ در خصوص درمان جسم از اعتیاد گفت: جمعیت نور معتقد است که اعتیاد مسمومیتی مزمن نیست و اتفاقی که در اعتیاد افتاده جایگزینی مزمن است، مواد مخدری که فرد استفاده می کند جایگزین ترشحات درونی بدن شده و برای درمان باید به تدریج موادمخدر درونی بدن که اصطلاحاً به آنها مواد شبهه مورفینی یا اندروفین‌ها می‌گویند باید جایگزین موادمخدر بیرونی شود که این درمان در جمعیت حدود ۱۰ ماه به طول می‌انجامد.

وی با بیان اینکه درمان اعتیاد در کنگره در جمعیت نور به صورت پله‌های ۲۱ روزه انجام می‌شود، ادامه داد: ۱۰ ماه در قالب پله‌های ۲۱ روزه درمان صورت می‌گیرد و در طول هر ۲۱ روز میزان مواد مصرفی کاهش می‌یابد تا حدی که به نقطه صفر برسد.

مدیر بخش خانواده جمعیت نور با بیان اینکه در کنار جسم روان هم به تعادل می رسد، اظهار کرد: اصلاح تفکر فرد یکی از قسمت‌های درمان است. در این دوران همه تفکر فرد بر اساس تفکر افیونی است و تا زمانی که نوع نگاه فرد تغییر نکند امکان درمان وجود ندارد.

وی ادامه داد: برای این تغییر تفکر فرد، کلاس‌های آموزشی و گروه درمانی ویژه همسفران و مسافران برگزار می شود.

 کنار گذاشتن همزمان سیگار با موادمخدر را از شروط پذیرش افراد درجمعیت نور دانست و گفت: باید توجه داشت که روش BMT نه تنها در مورد موادمخدر در جمعیت نور جواب داده است بلکه در مورد سیگار، قلیان و… هم در حال اجراست.

وی آرزوی اعضای جمعیت نور سینا را درمان و رهایی همه افراد در بند اعتیاد دانست و گفت: بسیاری از افراد در این راه قربانی شده یا دست به خودکشی زدند که تنها دلیل آن پیدا نکردن راه رهایی و درمان است و امیدواریم روزی جمعیت نور جهانی شود و متد درمانی BMT مورد استفاده همه مصرف کنندگان موادمخدر و دخانیات قرار بگیرد.

جمعیت احیای انسانی، نور سینا S 19

تنظیم: گروه خانواده همسفران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *