مصرف افیون و دخانیات افراد را به کرونای شدیدتری مبتلا می کند
دسامبر 1, 2021
جهان بینی در ورزش
دسامبر 8, 2021

بسم الله الرحمن الرحیم

دستور جلسه این هفته : بنیان جمعیت نور

استاد: ما جميعاً خشنوديم كه ثمرة تلاش شما و همراهان شما، در حركت و درك، به مراحلي ديگر خواهيد رسيد كه نشاط انسان‌ها در وصل به حيات خالق را نمايان مي‌كند؛ هر قدر كه به جلوتر برويد، نشانه‌ها را دريافت خواهيد نمود. اين تحول بزرگ مي‌باشد كه انسان‌هاي كوچك از درك آن قاصر هستند. در واقع دست يافتن به شكاف و هسته است كه ظاهري ساده و دروني از محتوا، بي پايان دارد. سردار

  در سال 1389/4/24، آقای محمد داودی، پس از ۱9 سال اعتیاد به مواد مخدر و یأس و ناامیدی از بکارگیری روشهای متعدد ترک اعتیاد، سرانجام موفق شدند با روشی که در کنگره 60 بود به درمان و رهایی از اعتیاد رسیدند و در سال یکم فروردین ماه 1392 از تاریکی دخانیات (سیگار) به رهایی دست یافتند؛ آن‌گونه که در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالایی آتش اشاره می‌شود، این رویداد برای ایشان و خانواده محترمشان باوری در ناباوری بود، سطرهایی که با خواندن آن، اشک در چشمان هر خواننده‌ای جاری می‌شود. شاید تنها جایی که نگهبان جمعیت سوگند یاد می‌کند، زیرا حقیقتاً باوری در ناباوری بود.

این رویداد، جرقه‌ای بود برای رسیدن به روشنایی وسیع؛ روشنایی که پس از دوران‌های بسیار طولانی از جولان نیروهای شیطانی  که در پس پرده اعتیاد و مواد مخدر و (سیگار) بود، روزگار آبستن آن بود.

آری متد B.M.T توانست برای اولین بار در تاریخ بشریت ، یک نفر را به درمان و رهایی از اعتیاد(سیگار) برساند. اکنون ما نیک می‌دانیم، که اگر متد B.M.T و داروی اپیوم (نیکوتین خوراکی)نبود نه آقای داودی نه ما و نه راهنمایی بود و نه مرزبانی، هیچ‌ یک از ما نبودیم. همه ما رهایی و وجودمان درجمعیت نور را مدیون ایشان و حرکت عظیمی می‌دانیم که تنها از دست ایشان برمی‌آمد.

سال‌های سال بود که مصرف‌کنندگان مواد مخدر (انواع دخانیات) راهی برای درمان و رهایی از اعتیاد خود پیدا نمی‌کردند، راه‌های بسیاری برای ترک وجود دارد اما برای درمان و رهایی راهی پیدا نشده بود. یکی از مراجعه‌کنندگان به جمعیت نور می‌گفت که به او گفته بودند اگر سم زدایی انجام دهید و شوک ناشی از سم زدایی باعث می‌شود خوب بشوید، و او این کار را کرده بود. شانس آورده بود که زنده مانده بود

حقیقتاً آیا راه‌هایی ازاین‌دست را می‌توان به‌عنوان روشی برای درمان و رهایی از اعتیاد برشمرد؟

آیا می‌توان گفت که ما همه روش‌ها را تائید می‌کنیم و هرکسی با هر روشی می‌تواند اعتیاد و سیگار را کنار بگذارد؟

خیر این گفته صحیح نیست که بگوییم همه روش‌ها را تائید می‌کنیم و همه راه‌ها می‌تواند درست باشند.

ما نیک می‌دانیم که فقط با متد B.M.Tتوانستیم اعتیاد خودمان را درمان کنیم و به رهایی برسیم و اگر B.M.Tو دارویOT  نبود، خبری از درمان و رهایی هم نبود.

کشف متد B.M.Tدر حوزه درمان اعتیاد و رهایی از اعتیاد یک کشف تاریخی بود و به قول لویی در کتاب 19 درجه، کمتر از کشف میکروب نیست و روزی خواهد آمد که بشریت پی به اهمیت و عظمت این موضوع خواهد برد.

آقای محمد داودی؛ کارشناس روانشناسی پس از درمان و رسیدن به رهایی، تجربیات مستند خود را از نحوه به‌کارگیری این روش در قالب کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالایی آتش منتشر نمود و این کتاب به‌ عنوان اولین مکتوب و مادر سایر متون و نوشتارها، مقالات و جزوات و کتاب‌های جمعیت نور، اکنون به چاپ ششم رسیده است و یکی از مهمترین کتابها در حوزه اعتیاد و مواد مخدر (دخانیات) حتی در جهان می‌باشد.

آقای محمد داودی در یکی از روزه های آذر ماه 1397 ساعت 17 بعدازظهر در ساختمانی در خیابان کاوه اولین جلسه جمعیت نور را با حضور5 نفر تشکیل دادند. دفتر دبیری آن جلسه در اسناد جمعیت نور موجود است. در اولین سطر آن این جمله نوشته‌شده است. به نام خداوندِ خالق عشق. موضوع جلسه: نام جمعیت نور؛ وادی محبت

آری به نام خالق عشق شروع شد.

آقای محمد داودی ساختار جمعیت نور را طراحی کردند. متد B.M.T ساختار مدیریت و اداره جمعیت نور، چارت سازمانی و تمامی آنچه ما امروز در جمعیت نور می‌بینیم، نوشتارها، حرمت،  قوانین و غیره، همه توسط ایشان به رشته تحریر درآمد و به اجرا گذاشته شد.

اکنون 3 سال از آن زمان می‌گذرد و جمعیت نور به‌جایی رسیده است که افراد زیادی عضو دارند. و تعداد زیادی به درمان قطعی رسیده‌اند و افرادی هم تحت درمان هستند با داروی OT  و نیکوتین خوراکی و تعدادی کمک راهنما، راهنما و  مرزبان و نگهبان جلسه و… همزمان در جمعیت نور خدمت می‌نمایند.

اکنون پیام جمعیت نور به اقصی نقاط جهان و به گوش تخصصی‌ترین مجامع علمی اعتیاد رسیده است و همه آن‌هایی که دستی از فهم و درک بر آتش اعتیاد دارند متحیرند که چگونه است که جمعیت نور توانسته است این‌چنین عملکردی داشته باشد .

دکتر محمد داودی کارشناس روانشناسی بنیان‌گذار جمعیت احیای انسانی نور نیستند، بلکه خود بنیان هستند، بنیان جمعیت نور.

در این هفته و در دستور جلسه بنیان جمعیت نور، این آغاز که آغازهای بی‌شمار در پی دارد را به نگهبان و بنیان جمعیت نور و سرکار خانم آاعظم همسر و همسفر گرامیشان آقای علیرضا داودی دانشجوی رشته الکترو تکنیک تبریک و خدا قوت می‌گوییم.

هرچند با این نوشتار کوتاه هرگز نمی توان بیان کرد که چه شد و چه خواهد شد و چه درراه است، اما به ‌هرحال هرکدام از ما در حد وسع و توانمان فرصت داریم در این هفته، در این‌ باره صحبت کنیم و مشارکت داشته باشیم. این هفته هرچند سالگرد رهایی بنیان جمعیت است، اما در واقع تولد جمعیت نور است و این تولد برای تمام اعضای جمعیت نور است. کسانی که در جمعیت نور قدیمی و پیشکسوت هستند در مشارکتهایشان از وضعیت قدیم جمعیت هم صحبت کنند و بگویند که چه دورانهایی گذشت تا به اینجا برسیم. از تمام قدیمی هایی که زمانی درجمعیت نور خدمت کرده اند اما به هر دلیلی در جمع ما نیستند از خدماتشان بگوییم و از آنها به نیکی یاد کنیم.

در پایان یک بار دیگر این هفته عزیز و گرامی را به بنیان جمعیت نور و خانواده محترمشان و کل اعضای جمعیت نور تبریک و تهنیت می گوییم و همه باهم از صمیم قلبمان، خدا قوت بنیان جمعیت نور.خدا قوت بنیان محبت و خدا قوت نگهبان جمعیت احیای انسانی نور سینا.

با احترام: گروه مرزبانی جمعیت نور

مورخ دهم آذر ماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *