مرزبان و ایجنت ( تازواریدن)
اکتبر 9, 2020
اعتیاد، درمان و راهکارهای علمی
اکتبر 18, 2020

تلاش بی وقفه برای عشق

 امکان ندارد کسی برای دیگران چراغی روشن کند و خودش در تاریکی بماند.
پیام؛ استاد رعد: وقتی باورها بامحبت واقعی عجین شود، معنی محبت را لمس می‌نمایی، دیگران که هیچ‌ وقت حضور نداشتند، ظروف تهی هستند و این پیوند محبت واقعی شما و ماست و ما آن را ارج می‌نهیم و یزدان را سپاس می‌گوییم. امیدوارم، مسیر عبور ما که کوهستانی بس خطرآفرین بود، مسیری و یا جاده‌ای قابل‌ عبور باشد؛ برای انسان‌هایی که خود، مشتاق عبور هستند و خواستار ریزش نیروهای اهریمنی.همان گونه که در ابتدای صحبت های استاد رعد در پیام مشاهده می کنیم، کسانی که در جمعیت نور حضور ندارند و خدمت نمی کنند به ظروف تهی تشبیه شده اند و در واقع آشنایان بیگانه هستند. در جمعیت نور خدمت کردن یکی از ارکان آموزش های ما می باشد و خدمت به خلق عبادت محسوب می شود و خدمتگزاران جمعیت نور کسانی هستند که از جان، مال و وقت خویش مایه می گذارند تا به نیازمندانی که دست یاری به سمتشان دراز کرده اند، کمک رسانی نمایند.

در این وضعیت پیش آمده بیماری، همه مرزبانان محترم اعم از مرزبانان مسافران، مرزبانان گروه خانواده، مرزبانان پارک مسافران و همسفران و تمامی خدمتگزاران گرامی با تمام وجود خود بدون وقفه به خدمت اعضا می پردازند و در خط مقدم به سلامت جامعه و درمان بیماری اعتیاد می کوشند بدون اینکه خللی در این امور پیش آید. در زمان تعطیلات نیز این امر مهم را اداره نمودند که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

روزی با حال خراب به جمعیت نور آمدم و آغوش محبت آمیز دیگران به بهبود وضعیت بنده انجامید، به راستی روزی دیگران کاشتند و ما درو کردیم و اکنون وظیفه ماست که بکاریم تا آیندگان درو کنند و این چرخه تا ابد ادامه دارد. در جمعیت نور جایگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مزیت خدمت کردن در این جایگاه ها این است که افراد با دست یافتن به جایگاه های بالاتر به حال و انرژی بهتری می رسند و ضمنا مدام در وضعیت دریافت آموزش های ناب قرار می گیرند.

وقتی در جمعیت نور، فردی به جایگاه ایجنتی یا مرزبانی می رسد، حتی زمانی که از کنار کمک راهنمای خودش عبور می کند، استاد به نشانه احترام می ایستد و این نوعی آموزش برای دیگر شاگردان نیز هست تا از اهمیت جایگاه ها مطلع شوند و اساتید همواره احترام به جایگاه ها را برای اعضا تکلیف می کنند. در هر سال برای هر گروه از خدمتگزاران جمعیت نور هفته ای در نظر گرفته شده است که همه اعضا موظفند در گرامیداشت آن ها شرکت نمایند. هفته راهنما، هفته دیده بان، هفته ایجنت و مرزبان،  هفته همسفر، و دیگر خدمت گزاران جمعیت نور، همه و همه در اینجا پاس داشته می شوند. ما در جمعیت نور سپاسگذاری را آموخته ایم و وجود هفته های گرامیداشت در ترغیب مسافران و همسفران به خدمت و دستیابی به جایگاه های ارزشمند بسیار موثر است.

تمامی خدمتگزارانی که در جمعیت نور مشغول خدمت کردن هستند با عشق و بدون هیچ توقع و چشم داشتی کار می کنند و حضور آن ها در جمعیت بسیار مهم و ثمربخش است و عدم حضور آن ها باعث می گردد که نظم، انظباط و امنیت جمعیت که زبانزد همگان است دچار اختلال گردد. به عنوان مثال مرزبانان عزیز پاسبان نظم و حرمت های ارزشمند جمعیت نور هستند و ستون هایی هستند که پرچم این مکان مقدس را بالا نگاه می دارند تا هر روز انسان های بیشتری به رهایی برسند.

“امکان ندارد کسی برای دیگران چراغی روشن کند و خودش در تاریکی بماند”

همان‌طور که در پیام نگهبان جمعیت برای این هفته آمده است، ما اعضای جمعیت نور همه باهم در این هفته از مرزبانان و ایجنت نمایندگی خود قدردانی و سپاسگزاری می‌نماییم، زیرا آموخته‌ایم که لم یشکرالمخلوق، لم یشکرالخالق. اگر از انسان‌هایی که به ما خدمت می‌کنند تشکر و قدردانی ننماییم، یعنی تشکر و شکرگزاری از خداوند را نیاموخته‌ایم. بر همه ما فرض است که در این هفته با دادن پاکت از این عزیزان قدردانی به عمل آموریم و نشان بدهیم که آن‌ها را می‌بینیم و قدردان خدمات آن‌ها هستیم.

تهیه و تنظیم: مسافر مسعود

20 مهرماه 1399

جمعیت احیای انسانی نور سینا S19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *