هفته راهنما
جولای 31, 2020
نیکوتین
آگوست 7, 2020

با قوت گرفتن از قدرت مطلق الله جلسه را آغاز می کنیم. سلام دوستان من محمد هستم یک مسافر نگهبان جلسه. سلام  محمد.

خواهش می کنم برای رهایی خودمون از دست نیرومندترین دشمن خودمون که جهل و ناآگاهی خودمون هست 19 ثانیه سکوت می کنیم و به خداوند بزرگ پناه می بریم. متشکرم دوستان از دبیر جلسه خواهش می کنم خلاصه عملکرد جلسه قبل و دستور جلسه امروز رو اعلام بفرمایند.

سلام دوستان مسعود هستم یک مسافر . سلام مسعود

امروز جلسه دهم از دوره نهم به استادی و نگهبانی محمد و دبیری اینجانب مسعود با دستور جلسه ای که استاد می فرمایند در تاریخ 99/2/9 رأس ساعت 17 بعداظهر آغاز بکار کرد. متشکرم.

امیدوارم حال همتون خوب باشه حال من هم خوب هست. امروز سه شنبه نهم اردیبهشت نود نه است ساعت 5 بعداظهر، هوا هم الحمدالله خوب است.

 خب دستور جلسه ای که می خواهم راجع بهش صحبت کنم ، رهایی از منطقه 19 درجه بلای آتش ( سیگار و جایگزینی) است. پاراگرافی از یه متنی رو می خونم و بعد میرم روی موضوع خاصی که دستور جلسه است.

 استاد: چیزی که نحوی زندگی انسان را مشخص می کند نگاه او نسبت به وقایع است. همه ی ما ناخواسته تمایل داریم فراموش کنیم که، خوشبختی نتیجه ی بدست آوردن نداشته ها نیست، بلکه درک و قدردانی از داشته هاست. آری گذشتن از ظلمت و رسیدن به روشنایی این نکته را به ما می آموزد که در هر سختی، حکمتی نهفته است، پس درنگ بیش از این جائز نیست، دژها را بشکنید و حرکت کنید و بدانید که در این راه ابلیس در کمین گاهها، هجوم یک پارچه خود را بر شما نمایان می کند. ما برای هر فرد که خواهان انجام عمل باشد نسبت به امورات خودش برنامه تعیین شده ای می دهیم و از آنان می خواهیم که با تمام دقت و علاقه مندی به کار خود ادامه بدهند تا این تصفیه خانه بهتر کار بکند و برای  هم خود و هم سیستم گردش مفید داشته باشد و البته همین کار را با خود ما انجام می دهند تا از

حلقه ای به حلقه دیگر راه بیاییم و انجام آن در انسان با قالب خود یک معنا و مفهوم را دارد و در حالتهای دیگر، مفاهیم دیگر، ( یعنی ما برای بشر روی زمین وسایلی می سازیم تا آسایش بهتری بدست آورد اما این وسایل عده ای را از زمین به درجه پایین و عذه ای را به درجه بالا می راند این هم یک تصفیه خانه است که با فرمان انجام می گیرد و همیشه نباید مسائل طبیعت مانند سیل و زلزله باشد)

که دو مفهوم داره یکی زندگی درحیات، یکی در خود جمعیت نور.

اگر امروز برنامه ای رو انجام بدهیم به هر کدام از افراد یه پروتکلی یا مشقی می دیم، خواستن انجام میدند. اگر انجام بدهند به اون تصفیه و پالایش می رسند در غیر این صورت از گردونه خارج می شوند.

بعضی اوقات میگند که چرا خداوند فلان چیز رو خلق کرد، اگر بده چرا خداوند بوجود آورد، اگر شیطان بده، واسه چی خداوند بهش اجازه داد که انسان رو از مسیرش دور کند. اگر تریاک بده، چرا خداوند خلقش کرد، اگر هروئین بده چرا خدا خلقش کرد، اگر سیگار بده، پس چرا خداوند توتون رو بوجود آورد.در جهان همه چیز هست، ولی به انسان یک نیرو و قدرتی داده شده بنام عقل که بسنجد ببینید از چه چیزهایی استفاده بکند و از چه چیزهایی استفاده نکند.

وجود هر چیزی در زندگی الزامیست، اگر شما بد استفاده می کنید تقصیر این نیست که خداوند خلقش کرده.

وجود شیطان برای خودش الزامیه، لازمه، اگر لازم نبود خدا خلقش نمی کرد شما حرفِشو، گوش نده! اون می خواد آزمایش کنه ببینه ما در چه مرحله ای هستیم و برای پیشرفت در تکامل لازم است.

چقدر تریاک برای طبیعت و حیات لازمه است. منافع و استفاده های خودش رو دارد. سوال؟چرا خداوند خلقش کرد. هر چیزی رو نگاه می کنیم در طبیعت و هستی ممکنه یه مزایایی داشته باشد و یک معایبی داشته باشد.

آب مگر مایه حیات نیست خب خیلی ها تو آب دریا، استخر و تو سیل خفه می شوند خب ما نمی تونیم بگیم که چرا خداوند آب رو خلق کرد. آب لازمه حیات است و در جایگاه خودش منافعی دارد.

بنابراین هر چی در طبیعت هست بستگی به انسانها دارد که انسانها یا از اون استفاده می کنند که به پایین ترین نقطه سقوط کنند یا از اون استفاده می کنند، به بالاترین نقطه صعود کنند به عبارت دیگری هر چیزی باید در جایگاه خودش قرار بگیرد.

 خیلی چیزها است که باعث نابودی بشر می شود که تلفاتش خیلی بیشتر از زلزله هست زلزله یا سیل تلفاتی نداره تلفات سیگار خیلی خیلی بالاتر از زلزله و سیل است شما تمام تلفات زلزله، سیل، سوانح رانندگی ، سقوط هواپیما، غرق شدن کشتی ها، بیماری هایی مثل ایدز و چه و چه رو حساب کنید به اندازه تلفات سیگار نمی شود.

خیلی قدیم ها، سیگار به این شکل نبود؟ توتون، تنباکو یا تو چپق می کشیدن خب اونهم مخرب بود یا قلیون درست شده بود قلیونو استفاده می کردند که بعداً یه شخصی  آمد سیگار رو به این شکل در آورد که قابل وصول و در دسترس باشد. تو کاغذ توتون پیچیده و به این شکل سیگارت در آمد و میلیاردها میلیارد دلار سوء استفاده شد. یا مثل کسی که هروئین رو درست کرد از تریاک، برای ترک تریاک.

 قدیم در فیلمها ی سینمایی یکی از ژسته، با سیگار بود اگر جان وین رو می دیدی داشت سیگار می کشید. سیاست سیگار، همینطور بود که اینقدر در گذشتها باعث شیوع سیگار شد. یه موقعی سیگار رو گفتند ضرر داره سیگار نباید بکشین خطراتی داره مرگ داره برای هنجره ضرر دارد کارخانه های سیگار سازی اومدن روی سیگار هاشون یه عکسهای گذاشتند، که الان هم است. اما تولید سیگار متوقف نشد.

* همه چیز ما بر مبنای آگاهی و اطلاعات ما است، ما گاهی اوقات از یک موضوعی آگاهی نداریم، خبر داریم ولی باورمان نمیشه ما همه میدونیم یک روزی خواهیم مرد ولی باورمون نمیشه ( من که باورم دارم)

باورمان نمی شود، میدونیم مرگ برای همه هست هر لحظه ممکنه بمیرم ولی باورمون نمیشود کاملاً هر روز به چشم خودمون می بینیم افرادی رو که بر اثر سرطان و یا بیماری کوید 19 ( کررونا) می میرند ولی می گوییم در مورد ما صادق نیست ما بیشتر عمر می کنیم به دلایل دیگر.

در مورد سیگار هم همینطور است. باورمون نمی شود که یک روزی سر ما هم این بلا خواهد آمد. درست در لحظه ای که انتظارم نداری زنگ در خونه رو میزنند، درست در لحظه ای که انتظار نداری سرطان هنجره، ریه، سکته فلبی و بیماری دیگه ای میاد سراغ ما.

یکی از مهمترین قسمتهای بدن ما ریه هست یه حبابچه هایی داره که هوا رو میگیرند، اکسیژن میدهند داخل ریه. این ریه یه سری سپور دارد این سپورها سلولهایی هستند که یه اصطلاح خاصی دارد که اینها مرتب ریه رو تمیز می کنند وقتی که ما تنفس می کنیم از طریق بینی تصفیه می شوند ولی توی ریه مثل فیلتر ماشین عمل می کنند، ریه فیلتر داره، بله؛ مویلاژها باید ریه رو جارو کنند ولی دود سیگار باعث تخریب آنها می شود.  مثل قیر سیاه میشه و اینها نمی تونند ریه رو پاک کنند اکسیژن کافی به ریه نمی رسد.

اگر شما ریه ای که فرد سیگار مصرف می کند، نگاه کنید مثل قیر شده، تو قسمت کالبد شکافی اگر بیاییم یک ریه ای رو که سیگار نمی کشد، ریه شفاف خوش رنگ صورتی رنگ با یک ریه ای که سیگار میکشد کاملاً سیاه و کاملاً کثیف است،تمام اون سلولها رو همه دود و همه قیر گرفته اونها از بین میرند وقتی این اتفاق می افتد اکسیژن کافی به سلولها نمیرسد ایمنی بدن از بین میرود، بدن در مقابل بیماریها نمیتواند سازندگی لازم رو انجام بدهد.

مهمترین قسمتی که میتوانیم راحت ببیینم یه سرماخوردگیه اونهایی که سیگار می کشند خیلی بیشتر سرما می خورند تا آدمهایی که سیگار نمی کشند. من این مسئله را تجربه نموده ام، الان که 8 سال است سیگارو گذاشتم کنار دیگه سرماخوردگیم خیلی خیلی کم شده اگر هم سرماخوردگی یه وقت پیش بیاد سالی یک یا دو بار، که زود خوب میشود اون موقع که سیگار مصرف می نمودیم بصورت مزمن در اومده بود! چون اکسیژن کافی نمیرسه یواش یواش لبها سیاه میشه رنگ پوست تغییر می کنه و اگر ایمنی بدن وقتی که تضعیف میشه؛ مثلاً شما در مقابل بیماری سل مقاوم نیستی در مقابل هپاتیت هم مقاوم نیستی در مقابل خیلی از بیماریها مقاوم نیستی در مقابل بیماریهای قلبی و حتی (کوید 19)مقاوم نیستی با کوچکترین مسئله ای ممکنه از پا در بیایی و منجر به مرگ بشه.

پس این مسئله در تمام سطوح ربط داره حتی در مورد مسائل جنسی و زناشوئی هم میل رو میاره پایین.  چون اکسیژن نمیرسه هم مکانیزم عمل رو میاره پایین که مخصوصاً در آقایون خیلی مخربتره در خانمها هم فرقی نمی کنه ولی اگر بیاییم بسنجیم مخاترات زیادی هست ما قبل از هر چیزی که بخواهیم راجع به سیگار صحبت بکنیم یا برای هر نوع مسئله یا هر چیزی نکته بسیار مهم و حائز اهمیت اینه که اول ما صورت مسئله اون قضیه رو بدونیم.

 در مورد درمان سیگار و مواد مخدر و همه موارد این مسئله صادقه. در درمان سیگار ما باید بدونیم که سیگار چکار می کنه از نظر فیزیولوژی، از نظر سیستم پزشکی بارها بهمون گفتند بله سیگار باعث سکته میشه، سیگار بیش از 4 هزار تا سم داره و غیره.

ولی باید بدونیم وقتی سیستم پزشکی می گوید که سیگار اینقدر سم داره این صحبت کلی هست. اما چه اتفاقی می افته که میخواهیم سیگار مصرف نکنیم، نمی شود. از افراد سیگاری تعداد خیلی خیلی کمی قادر هستند سیگار و نکشند بقیه براشون امکان پذیر نیست. ما باید بدونیم بهترین روش؛ متد B M T است، و فقط یک راه است.

 راههای رسیدن به خدا فقط یک راهه، اون هم صراط مستقیم هر انسانی تو صراط مستقیم اومد به خدا میرسه هر کی نیومد نمیرسه. صراط مستقیم یه اتوبان خیلی پهناور و بزرگیه. برای مسائل علمی هم فقط یک راه است، هزارتا نیست برای دو ضربدر دو فقط یک راه می شود چهار، راههای درمان بیماریها هم یکیه، اگر بگیم راههای متعددی هست اینطوری نیست.

برای درمان بیماری یک راه یا دوراهه پروتکل شناخته شده حساب شده طبق یه معیار مشخص عمل می کنین در دنیا مردم برای درمان کلیت استراتیو داروی مزولان لازمه یکی از داروهای اصلیه میگن شخص باید از اول بخوره تا آخر عمرش.

بنابراین راههای متعددی نیست اشتباهی که دارن همه مرتکب میشن و تا حالا نتوانستند براش راه پیدا کنن ( و می گویند برای درمان اعتیاد راههای زیادی هست) برای درمان اعتیاد راههای زیادی نیست راه درمان فقط یک راهه و سلیقه ای نیست.

  برای درمان اعتیاد سلیقه ای نمیتونیم داشته باشیم دلیلش هم اینه که درمانی اتفاق نمی افته. بعضی متخصصین میگند بیماران معتاد، آدمهای لذت جوئی

هستند، کدوم لذت ؟! کدوم معتاد لذت طلبه؟! وقتی مواد مصرف نمی کنید نه خواب داره نه آرامش داره نه آسایش داره مجبوره بره مصرف کنه کسی که تریاک مصرف می کنه هروئین مصرف می کنه اگر مصرف نکنه بیرون روی میگیره که امانش رو می بره و نیم ساعت هم نمی تونه سرپا وایسته از بدبختیشه هیچکدوم به نتیجه نرسیدن به قول قدیمیا میگن اینهمه چریدی کو دنبت.

بخاطر همینه که در مسئله درمان اعتیاد همه می خوان درمان کنن قصاب، ورزش یوگا، با هیئت، داودی می خواد درمان، فلان کمپ با روشهای جور واجور ماهواره هم که شما نگاه می کنین مرتب قرصهای سناتور قرصهای فلان هم اعتیاد درمان می کنه و هم چهارتا خاصیت داره چرا تا حالا درمان نکردن؟! پس اینها غلطه اگر بخوان سرگرمی باشه آره.

ولی از نظر علمی که مسئله اعتیاد درمانش بکلی حل بشه باید بریم دنبال دلیل بگردیم و دلیل رو پیدا کنیم برای سیگاریها هم همینه ما باید پاسخ بدیم دلیل اینکه فرد سیگاری سیگارش رو قطع می کنه چرا اینقدر مضطربه چرا اینقدر مشکل داره تا شش ماه نمیتونه حتی حرف بزنه عصبانی میشه، پرخاشگر می شود و تا 20 سال هم بگذره هنوز خواب می بیند که داره سیگار میکشد به قول شخصی می گفت که من 13 سال پیش سیگارو ترک کردم هنوز گاهی اوقات یه سیگاری را می بینم دلم می خواد سیگار بکشم این دلیلش کجاست؟! چرا اکثراً برمیگردن، چون افسرده اند و یا غیره. علت این نیست باید پاسخ منطقی بدهیم، چرا فرد سیگاری نمی تواند سیگارشو درمان کند و برگشت می خورند؟

پاسخ اصلی اینه که عین مواد مخدر سیگار هم عملیات جایگزینی باید انجام بگیرد. سیگار برای شخص یه کاربردی دارد، چرا برگ خیار دود نمی کنند، یونجه، علف، کاه چون جواب نمی دهد، فقط توتون و تنباکو هست که جواب میدهد، چون تنباکو یک ماده ای داره بنام نیکوتین و از سد خونی مغز میگذرد و  وارد سیستم مغز می شود یک چیزی شبیه نیکوتین هم ما در مغز داریم  که باعث یک آرامش و آسایشی می شود. مثل نوروترانسمیترها ست روی اونها سوار میشود و انسان دچار سر خوشی شده و بعداً ذره ذره جایگزین می شود. افرادی هستند که تریاک را یه وعده در روز می کشیدن یا دو وعده می کشیدن یا سه وعده می کشیدن ولی سیگار اینطوری نیست.

نیکوتین اثرش فراره، الآن وارد جریان خون میشود یک ربع بعد دیگر اثرش میره. شخص باید دو مرتبه سیگار بکشد مثل هروئین، موقعی که نیکوتین جایگزین شد و جزو بافت بدن میشود، وقتی که شما سیگار نکشید اون ماده در مغز و در بدن کمِ، و دائماً در حال پریشانی و دعوا هست یه سیگاری،اگر سیگار نکشد با همه نزدیکانش دعوا می کند پرخاشگرِ! در غدد درون ریز بدن هم، دچار اختلال می کند به عنوان مثال در قسمت غدد فوق کلیوی که استیل کولین، حداقل چهار نوع گیرنده نیکوتینی و پنج گیرنده موسکارینی دارد را اشغال نموده و در شهر وجودی یا همان جسم و همچنین در سیستم عصبی آسیب و اختلال بوجود می آورد.

پس علت اصلی و اساسی اعتیاد جایگزین مواد مخدر بیرونی به جای مواد شبه افیونی درونی است و باید عملیات جایگزینی انجام شود تا سیستم برگردد به حالت اصلیش، عملیات جایگزینی زیر ده ماه اصلاً امکان پذیر نیست چون یک زمانی نیکوتین اومده جایگزین نروترانسمیترهای مغز شده حالا بخواهید این را عوض کنید زمان می خواهد. یعنی یه ماده مخدر بخواهد بیاد وارد بدن بشود و جای خودش رو پیدا کند و جایگزین ناقل های عصبی شود حداقل ده ماه زمان لازم است و روش های دیگر غلط است.

 درمان سیگار باید در جسم و روان و جهان بینی انجام بگیرد.

شما اگر یک شخصیت یا خاصیت انسان رو به عنوان یک درخت در نظر بگیرید اگر میوه درخت رو به عنوان شخصیت درخت در نظر بگیرید ریشه اون درخت جهان بینی مهمترین قسمت درخت است، ریشه درخت یعنی تفکرات فرد، دیدگاه فرد، اعتقادات فرد، اون جاودانه هست و ابدی هست در نتیجه ساختار، تفکرات و جهان بینی می شود ریشه درخت.

 تنه درخت میشود جسم، شاخ و برگ درخت می شود روان، و میوه های اون درخت میشود شخصیت انسان.

 اگر کسی بخواهد سیگار را درمان کند اول باید ریشه درمان شود یعنی جهان بینی، تفکرات و فرد از نظر تفکرات و اندیشه به اون بیداری و هوشیاری برسد که این سیگار برای شخص اثر بسیار مخرب دارد و هر روز با دست خودش زهر رو میریزه در بدن خودش، زجام طلایی زهرین، هر روز دارین می خورین، این سمه، زهره، و این بر مبنای اندیشه و جهان بینی فرد است. تا این جهان بینی درست نشود ما از جهان اعتیاد خارج نمی شویم.

( درمان سیگار با متد و پروتکل B M T ) 

 کسی که می خواهد سیگار نکشه اول باید به اون بیداری برسد و تا زمانی که به اون بیداری نرسیده نمی تواند اقدام کند.

برای درمان سیگار، باید همانگونه که ذره ذره نیکوتین وارد بدن ما شده باید همانجور نیکوتین خارج بشود. از همان راهی که آمده از همان راه باید برگرده دیگه هیچ راهی نداره. به تدریج و به آرامی، عنصری که برای ما مهمتره نیکوتین است. نیکوتین بدن رو، بدن لازم داره شما نیکوتین رو نمی تونین قطع کنین، روش B M T کاملاً  علمی است.

نیکوتین باید به بدن برسد اگر نیکوتین به بدن نرسد ایجادتخریب می کند. آدامس نیکوتین، قرص نیکوتین یا برچسب نیکوتین و غیره. از این سه تا کدامش بهتره است.

آدامس نیکوتین؛ اولین کار برای جایگزینی باید، نیکوتین رو که به صورت دودی مصرف می کردیم! بصورت خوراکی مصرف کنیم، تقریباً باید مقدار نیکوتین یک پاکت سیگار و یک نخ سیگار رو حساب کنیم بعد بیاییم تبدیل به آدامس کنیم. هر نخ سیگار معمولاً نیم میلی گرم نیکوتین داره آدامسهای سیگار معمولاً 2 میلی یا 4 میلی گرمی است.

 اگر شخصی بخواهد از نیکوتین خوراکی استفاده کند، باید محاسبه کند که چقدر نیکوتین می خواد. هر پاکت سیگار تقریباً مساوی است با 5 آدامس نیکوتینی، یه پاکت سیگار تقریباً 5 تا آدامس 2 میلی گرمی است. چون آدامس نیم میلی گرمی نداریم، آدامسهای نیکوتین 2 میلی گرمی را 4 قسمت می کنیم. هر قسمت میشود نیم میلی گرم. باید 4 تیکه بشد و داخل یه قوطی کوچک بریزید. در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش کاملاً توصیح داده شده.

 اشخاضی میگویند ما مشکل دندان داریم. لازم نیست حتماً آدامس را بجوید، در دهان با همون زبان هم روش فشار بدین ذره ذره نیکوتین آزاد می شود و از طریق بزاق دهان جذب می شود.

 اگر شما موقع جویدن آدامس به سک سکه افتادین بدونین شما آدامس زیاد خوردین چطوری سیگار رو هر 20 دقیقه یا نیم ساعتی یا یک ساعتی می کشید، آدامس هم باید همینطور باشد نخسه خاصی ندارد.

 اگر دهانتون تاول زد علتش چیه؟! علتش اینه که بیشترین باکتریها و میکروبها توی بزاق دهان انسانهاست، توی دهان مملو از باکتریهاست. وقتی که ما سیگار می کشیم دود سیگار ضد عفونی می کرده، سوال؟ آدمهایی که سیگار نمی کشن دهنشون ضد عفونی نمیشه چرا. وقتی سیگار می کشیدین یه سری موادی که تو بزاق دهان بود و باعث از بین بردن باکتریها می شود اون ترکیبات تو بزاق دهان از بین می رود و خود نیکوتین سیگار و دود سیگار جایگزین می شود. البته توی بزاق دهان مواد مخدر هم هست، ایپوفین، که 6 برابر مرفین قدرت داره، آب دهان خودش تسکین دهنده درده.

پس بزاق باید برگرده به حالت طبیعی بنابراین وقتی سیگار نمی کشید تاول میزند،  اون باکتریها رشد می کنن تاول بوجود می آید، در اینجا باید از محلول دهان شویه، ضد عفونی کننده دهان از داروخانه بگیرید و یا با آب نمک قرقره کنید.

 چرا آدامس نیکوتین استفاده کنیم؟ آدامس مثل سیگاره چون می تونیم هر یک ربع، 20 دقیقه ای آن را بجویم، ولی با برچب آدامس و قرص این اتفاق نمی افتد. یه خاصیت آدامس شبیه سازیش عین سیگاره هر یک ربع 20 دقیقه نیم ساعت می تونین یه آدامس بجوید. موقعی که سیگار می کشین فکتون کار می کنه فک دائماً در حال حرکته کسانی که افسردگی دارند مثلاً شروع می کنند به خوردن ناخنها تا فکشون کار کنه، کار کردن فک باعث از بین رفتن افسردگی میشود.

در ابتدا وقتی ما شروع به مصرف آدامس نیکوتین می نمائیم  49 ساعت سختی داره، از 49 ساعت به بعد میاد ذره ذره ترمیم میشود و کاری که باید بکنید اینه که صد در صد باید آدامس را بجوید، اگر نخوردین دچار مشکل می شوید. درگیر و سرشاخ و عصبانی می شوید و در نهایت برگشت به سیگار می نمائید، چون بدن کمبود نیکوتین دارد.

 بطور کلی دو ماه برای سازگاری درمان سیگار به روش و متد B M T لازم است.  در پروتکل یا متد B M T مواد افیونی ( تریاک، هروئین، شیشه) و هر چیزی حتی سیگار ما هیچگونه رژیم غذایی نداریم. ممکنه شما در سایر روشها در کتابها و یا در برنامه ببینید رژیم غذایی داده باشند ولی ما در جمعیت نور رژیم غذایی اصلاً نداریم.

  مصرف آدامس نیکوتین ساعت هم نداره، مثلاً من رو ساعت 10 آدامس می خورم الآن ساعت 9 هست  چون سیگار کشیدن ساعت نداشت.

در جمعیت نور درمان اعتیاد با رهایی سیگار کامل میشود از دیدگاه ما در جمعیت نور کسی که مصف استعمال دخانیات دارد، یعنی هنوز معتاده، معتاد به سیگار.

یعنی اندیشه و جهان بینی آن بیدار نشده و ریشه درخت که به تمثیل جهان بینی آن است هنوز به آگاهی نرسیده، اگر سیگار بخواهند بکشند تو منزل بکشند ما نمی گوئیم که اصلاً نکشند، در محیط و فضای جمعیت نور مصرف نکنند. خیلی ها که سیگار رو کنار گذاشتن تازه می فهمند که به چه بیداریی و آگاهی دست پیدا می کنند. به هر حال ما جز سلامتی شما چیزی نمی خواهیم، همیشه سربلند و قوی باشید.

از اینکه به حرفهای من گوش کردین از همتون متشکرم.     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *