سیگار و درمان قطعی آن در جمعیت نور

وادی دوم و تاثیر آن روی من
آوریل 26, 2022
کتاب اندیشه و جهان بینی
می 10, 2022

بسم الله الرحمن الرحیم

نگهبان جمعیت نور

همیشه این سوال برایم پیش می آمد که بشر از چه موقع وارد تاریکی افیون شده؟ شاید از موقعی که کنترل عناصر طبیعی، مانند آتش را به وسیله سنگ چخماق در دست گرفته است. طبق آمار جهانی حدوداً بعد از 20 سال استعمال دخانیات، از هر چهار نفر سیگاری یک نفر فوت می کند و سه نفر به یک بیماری مبتلا می شوند و بعد از مدتی مابقی فوت نموده و یا به انواع بیماریهای ناعلاج مثل سرطان ریه و… مبتلا می گردد؛ به راستی این ماده مخرب، حاوی هزاران ماده سمی است و تحقیقات نشان داده که مصرف انواع دخانیات یکی از معضلات جهانی است که زنگ خطری برای جامعه خانواده و نسل های آینده می باشد به ویژه اعتیاد که به کابوس وحشتناک تبدیل شده است. در حال حاضر در جمعیت نور لژیون‌های درمان انواع دخانیات (سیگار، قلیان و…) فعال هستند و سفر اولی‌ها هم می‌توانند بعد از گذشت ۲ ماه از سفر اولشان وارد این لژیون شوند و سفر خود را آغاز نمایند، به گفته بنیان جمعیت نور درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود و تا زمانی که شخص، سیگار مصرف می‌کند پرچم اعتیاد بالاست.

اردیبهشت 1391 آقای محمد داودی کارشناس روانشناسی که بعد از بیدار شدن صبحها به پارک نزدیک منزلشان می رفت و با ورزش نمودن شروع خوبی را آغاز می نمودند، پیغامی از طرف کائنات دریافت نمودند که در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالایی آتش (ص25 ) شرح داده شده و سفر درمان انواع دخانیات به آن روش، شرح داده شده. اقای داودی با توجه به علم و دانشی که داشتند سفر درمان انواع دخانیات را شروع نمودند که منجر به ابداع متد B.M.T  در درمان انواع اعتیاد به مواد مخدر گردید که بهترین روش درمان انواع دخانیات، روش تدریجی یا پله ای با متد BMT مخفف ( Best-Medicine-Time) به معنی بهترین داروی مناسب، زمان تعیین شده و بهترین روش و مطابق با استاندارد های جهانی در طول ده ماه با جایگزینی داروی مناسب به تدریج کاهش و تغییر اندیشه و جهان بینی فرد، درمان انجام می پذیرد.

در ادامه بنیان جمعیت نور تمرکز و توان فکری خود را روی این مسئله گذاشتند که چگونه با نکشیدن سیگار کنار بیایند. پس از بررسی موضوع از زوایای مختلف به این نتیجه رسیدند، حال که نمی‌خواهند سیگار مصرف کنند، پس نیکوتین مورد نیاز بدن را از طریق دیگری تأمین نمایند.

از بین گزینه‌های مختلف، آدامس نیکوتین خوراکی را انتخاب نمودند و مصرف آن را شروع کردند و پس از حدود 2 ماه، تیپر و کاهش تدریجی مصرف آدامس را آغاز کردند .گذشت 2 ماه از مصرف آدامس در واقع دوره‌ای بود که بعداً دوره سازگاری نام گرفت و مشخص شد که به چه مقدار آدامس نیکوتین به‌ صورت ثابت نیاز هست  و پس از گذشت این 2 ماه عملیات تیپرینگ یا کاهش تدریجی و پله‌ای با استفاده از متد BMTرا آغاز نمودند.

ایشان پس از اطمینان از اجرایی بودن این متد برای درمان اعتیاد به سیگار و غیره، کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش را به نگارش در آوردنند.

پس از گذشت ۱۰ ماه دقیقاً در تاریخ 99/1/1 با فرا رسیدن عید نوروز که فصل زایش بهار است در باوری در ناباوری که در فکر هم نمی گنجید، با ایمان به رحمت خداوند، حرکتی ژرف در کل هستی و نیستی به کمک نیروهای الهی به انجام رسانده شد و کلید راه پیدا شد و این خود موجب آرامش و قوت قلب است که در آینده راه گشای علم و افراد خواهان رهایی از دام اعتیاد باشد. اینجا بود که بخش دیگری از اعجاز علمی متد BMT رونمایی شد و مشخص شد که متد BMT می‌تواند به ‌راحتی از عهده درمان اعتیاد به سیگار که پرخطرترین نوع اعتیاد در جهان به شمار می‌رود برآید.

گفته می‌شود تلفات ناشی از مصرف انواع مواد مخدر و اووِر دوز (Over Dose) ناشی از مصرف‌های بی‌حساب ‌و کتاب در سال چیزی در حدود ۲۵۰٬۰۰۰ نفر در جهان است، درحالی‌که تلفات ناشی از مصرف سیگار در جهان حدود ۱۷٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر یعنی ۷۰ برابر مواد مخدر می‌باشد. به ‌راحتی می‌توان نتیجه گرفت که سیگار خطرناک‌تر و کشنده‌تر است یا مواد مخدر دیگر؟

به‌هرحال بیش از 9 سال از رهایی بنیان جمعیت نور از آنتی ایکس سیگار می گذرد و در حال حاضر افراد بسیاری به درمان قطعی حاصل گردیده است که خود افراد بیانگر این موضوع می باشد و سندی است بدون نقض، این مسئله به ‌قدری پیش رفته است که امروز در جمعیت نور سینا به کسی که سیگار مصرف می‌کند مسئولیت و خدمت داده نمی‌شود و افراد سیگاری نمی‌توانند در جمعیت در هیچ جایی مشغول به خدمت باشند. امروز دانش جمعیت نور به‌جایی رسیده است که با قطع یقین اعلام می‌کند سیگار در سطح مواد مخدر و به ‌عنوان آنتی ایکس محسوب می‌گردد و فرقی بین مصرف‌کننده سیگار با مصرف‌کننده مواد مخدر وجود ندارد.

یک فرد سیگاری صبح که از خواب بیدار می‌شود به اولین چیزی که فکر می‌کند سیگار است. در طول روز نیز نمی‌تواند از سیگار خود غفلت کند. صبحانه، نهار و شام بدون سیگار برای او لذتی ندارد، شب اگر سیگار نداشته باشد اعصابش خرد و به‌هم ‌ریخته است و نمی‌تواند بخوابد، اگر سیگارش تمام شود تمام شهر را زیر و رو می‌کند تا سیگار پیدا کند. اگر مصرف سیگارش به تعویق بیفتد از تعادل خارج می‌شود. همه این‌ها نشانه‌های اعتیاد است

.سیگار به ‌عنوان آنتی ایکس در سیستم‌های تولید و ترشح نوروترانسمیتر ها (Neurotransmitters) و ناقل‌های عصبی و هورمونی اختلال ایجاد می‌کند. استیل کولین (Acetylcholine) یکی از ناقل‌های بسیار مهم است که در سیستم ایکس ما نقش و وظایف مهمی به عهده دارد. استیل کولین برای خواب رفتن، بیدار شدن، آرامش و تمرکز و عملکرد قلب نقش حیاتی به عهده دارد. نیکوتین سیگار با توجه به شباهت‌هایی که به این ناقل عصبی دارد گیرنده‌های استیل کولینی را اشغال می‌نماید (حداقل چهار نوع گیرنده نیکوتینی و پنج گیرنده موسکارینی) و در ادامه طبق فرمول جایگزینی، به‌تدریج جایگزین این ناقل شده و نقش‌های او را به عهده می‌گیرد، البته در جهت تخریب که در مقاله روش درمان اعتیاد به  توتون و دخانیات ( سیاه چاله) کاملاً شرح داده شده است.

مصرف‌کننده سیگار اگر سیگار نکشد از تعادل خارج می‌شود و حتی خماری جسمی و علائم آن آشکار می‌شود. به‌هرحال اعضای جمعیت نور به‌خوبی به این مسائل واقف هستند و علم و دانش آن‌ها در سطحی است که از تخریب‌های سیگار و فرآیند اعتیاد آن آگاه هستند. امروزه در جمعیت نور می‌توان گفت دوره سیگار تمام شده است، در جمعیت نور به ‌راحتی از چهره افراد می‌توان فهمید که سیگاری هستند و یا نیستند.

شمار زیادی از اعضای جمعیت نور مخصوصاً کسانی که در حال خدمت هستند اعتیاد خود به سیگار را درمان نموده‌اند و معدود افرادی که سیگار می‌کشند از چهره آن‌ها قابل‌تشخیص است، آنها مجبورند پنهان‌کاری کنند، روبوسی و در آغوش گرفتن دیگران برایشان سخت است، چون ممکن است بوی سیگار آن‌ها مشخص شود. ساعات زیادی نمی‌توانند درجمعیت بمانند و خلاصه اینکه مخرب هستند و این نیروی جمع بالاخره شخص را مجبور می‌کند که برای درمان خود اقدام نمایند.

البته بنیان جمعیت نور همیشه می‌گویند که این تنگ شدن حلقه برای افراد سیگاری به این دلیل است که آنها متوجه اشتباه خود شوند و به فکر سلامتی خود باشند و آقای داودی می‌گوید ما نمی‌خواهیم شاهد سکته و مرگ شما باشیم و ما زندگی و سلامت شما و خانواده محترمتان را می‌خواهیم.

با توجه به تخریب‌های سیگار، کمتر شخص سیگاری ممکن است که دچار سکته نشود. اکثر کسانی که سیگار می‌کشند بالاخره این عضو شریف و قابل ‌احترام یعنی قلب را از پای درمی‌آورند و خود فرمان ایست آن را صادر می‌نمایند. قلبی که به‌ طور متوسط در طول یک ‌عمر باید در حدود 3 میلیارد بار بتپد و کار پمپاژ خون را انجام دهد .در حال حاضر جمعیت نور در درمان اعتیاد به سیگار بسیار فعال است و سفر اولی‌ها هم می‌توانند بعد از گذشت ۲ ماه از سفر اولشان وارد این لژیون شوند و سفر خود را آغاز نمایند، به گفته بنیان جمعیت نور درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود و تا زمانی که شخص، سیگار مصرف می‌کند پرچم اعتیاد بالاست.

شاید بعضی‌ها تصور کنند درمان اعتیاد به سیگار سخت‌تر از بقیه مواد است اما طبق نظر نگهبان جمعیت نور درمان اعتیاد به سیگار با متد BMTکار سختی نیست، تأکید می‌کنیم باBMT  سخت نیست، خارج از BMTو جمعیت نور آن‌قدر سخت است که شاید خیلی‌ها نتوانند، برای همین گفته می‌شود که سخت است اما با متد B.M.T  این کار به‌راحتی قابل انجام است، مهم این است که کار جدی گرفته شود. اگر شرکت در لژیون جدی گرفته شود و آدامس نیکوتین به چشم آدامس دارویی نگاه شود نه آدامس شیک و نعنایی و غیره، این کار شدنی و بسیار هم لذت‌ بخش است .به‌راستی رهایی از سیگار لذت‌بخش است، صحبت های اعضای لژیون درمان سیگار شنیدنی است که حکایت از لذتی وصف‌ناشدنی است. نکشیدن سیگار لذتش از کشیدن آن به مراتب بیشتر است.

سیگار زمانی که کنار می‌رود تازه می‌فهمیم با خودمان چه‌کار می‌کردیم، همین‌که انگشتانمان بوی سیگار نمی‌دهد، همین‌که لباس و دهانمان بوی سیگار نمی‌دهد همین‌که چهره و صورت از حالت دودگرفته خارج می‌شود و رنگی دیگر پیدا می‌کند. همه و همه حکایت از تغییری شگرف دارد که در پرتو رهایی از سیگار به دست می‌آیند. با سپاس از بنیان جمعیت نور که همیشه راه گشای راه های غیر قابل عبور بوده اند و هستند .

تهیه و تنظیم: گروه کاوشگران جمعیت نور

اردیبهشت 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *