وادی سوم و تأثیر آن روی من
می 20, 2021
عقل،نفس در شهر وجودی انسان
ژوئن 3, 2021

 بسم الله الرحمن الرحیم

نگهبان جمعیت: زمانی که من سیگار می‌کشیدم به کسانی که می‌گفتند سیگار ضرر دارد پاسخ می‌دادم شما چون روی مضرات سیگار تمرکز کرده‌اید از مزایای آن بی‌خبر هستید و این را هم جدی می‌گفتم. مرگی که در اثر سیگار به وجود می‌آید 19 برابر بیشتر از مرگ براثر مواد مخدر است. سیگار مرگی تاریک و پنهان است. اگر برویم بیمارستان‌ها و ریه فرد سیگاری را نگاه کنیم می‌بینیم که مانند قیر سیاه است. اگر ما تمام مرگ‌ها در اثر تصادف و خودکشی و بیماری‌های مختلف و مواد مخدر را جمع کنید به تعداد مرگ براثر سیگار نمی‌رسیم.

برای هر کاری ما باید راه‌حلش را بیابیم تا روش حل صحیح آن را پیدا نکنیم به نتیجه نمی‌رسیم. برای درمان اعتیاد به دخانیات و… بهترین روش با متد B.M.T  که در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش به نگارش در آمده است و در حال حاضر افراد بسیاری درمان شده اند.

مسئله‌ی سیگار نیکوتین است و نیکوتین را هم بدن نیاز دارد، در متد B.M.T  شخص برای درمان خود در مرحله اول سیگار قطع و باید نیکوتین خوراکی جایگزین نماید و در دوماه تثبیت کند تا بدن سازگار شود، و بعد عملیات تیپر آدامس نیکوتین را آغاز کند، کمی استرس و نگرانی ابتدای کار دارد که بعد ذره‌ذره فرد آرام می‌شود. بعد از تیپر نیکوتین سیستم ایکس فرد به تعادل می‌رسید.

عزیزان هرکجا که جمع شوید و سیگار بکشید وضعیت بسیار زننده‌ای دارد، و باید باورمان شود که سیگار آسیب‌های زیادی به جسم و روح انسان وارد می کند. مثلاً همین ویروس کویید 19  به نظر آقای داودی کارشناس روانشناسی  می گفتند که؛ چگونه هنوز درمان کرونا را متوجه نشده‌اند، کرونا به عقیده ایشان ویروس نجیبی است و ظاهر و باطن آن‌یکی است و در صور آشکار است در حالی دیگر ویروس‌ها در صور پنهان هستند. ویروس کرونا در گلو و بینی و سینوس‌ها است و شما به آن‌ها دسترسی دارید. ما در جمعیت نور در یک سال گذشته هیچ تلفاتی براثر کرونا نداشته‌ایم. کرونا را باید با آنتی‌ویروس‌های خوراکی درمان کرد. برای پیشگیری از کرونا هر 9 یا 19 روز یک بار بخور آب با سرکه بسیار عالی است.

سیگار مثل خیلی چیزهای دیگر ضرر دارد وقتی‌که انتظاری نداری سرطان حنجره می‌گیری درست لحظه‌ای که انتظارش را نداری سرطان ریه می‌گیری در لحظه‌ای که انتظارش را نداری سکته قلبی، درست در لحظه‌ای که انتظارش را نداری یک بیماری دیگر سراغت می‌آید.

خداوند جهان مادی را با همهٔ خوبی‌ها و بدی‌ها آفرید تا انسان با نیروی عقل و اختیار بسنجد چه چیزهایی خوب و بد است.

وجود هر چیزی در زندگی الزامی ست مهم نحوهٔ استفاده است که باعث صعود یا سقوط می‌شود.

برای مراحل تست و پیشرفت بشر وجود تمام موجودات در طبیعت الزامی است.

مثلاً وجود توتون. تنباکو خشخاش برای دوام زندگی لازم است. ترکیباتی که از این مواد به دست می‌آید در علم پزشکی کاربرد دارد.

با توجه به مطالعه تاریخچه سیگار که در کتاب 19 درجه بیان شده، اولین مردمانی که سیگار استفاده می‌کردند سرخپوستان بومی امریکا بودند

آنان تنباکو را دردهان نگه می‌داشتند و آرام می‌جویدند درنتیجه نوعی حالت کیف و آرامش پیدا می‌کردند. کم‌کم پی بردند که می‌توانند به شکل خشک‌شده با استفاده از چپق یا پیچیده شده به‌صورت سیگار برگ آن را دود کنند. کم‌کم برای سهولت در مصرف به شکل امروزی درآمد.

عدم آگاهی و شناخت از مضرات مصرف دخانیات باعث رویکرد جوامع بشری به استفاده از سیگار است.

 ریه که بزرگ‌ترین عضو دستگاه تنفس است دارای مولاژهایی است که کار پاک کردن ریه را به عهده‌دارند سیگار باعث ضعیف شدن مولاژ ها درنتیجه آسیب به ریه‌هاست. در اثر عدم اکسیژن کافی سیستم ایمنی بدن ضعیف و رنگ پوست و لب‌ها تیره و کبود می‌شود.

نکته مهم در مورد مصرف هر موادی دانستن صورت‌مسئله آن مهم است. باید مکانیم تأثیر نیکوتین در بدن را به‌صورت علمی بدانیم. سیگار برای بدن کاربرد و خاصیتی دارد. نیکوتین پس از عبور از سد خونی مغز وارد سیستم مغز شده و حالت آرامش و رفع خستگی ایجاد می‌کند. مثل نوروترانس فیلترها… که کم‌کم جایگزین آن‌ها می‌شود.

 چرا ترک سیگار مشکل است؟

زیرا اولین عارضه ترک آن عصبی شدن فرد و بروز رفتارهای خارج از کنترل است؛ زیرا نیکوتین که در بافت مغز جایگزین می‌شود در اثر کمبود آن مغز فرمان به دریافت آن می‌دهد و شخص عصبی و بی‌قرار می‌شود.

علت اصلی و اساسی اعتیاد به سیگار عملیات جایگزینی نیکوتین در مغز است. برای خارج شدن از این سیستم مغز نیاز به حدوداً ده ماه زمان نیاز است که در مقاله مضرات انواع توتون و دخانیات به نویسنده ای: محمد داودی کارشناس روانشناسی) که در هفته نامه اجتماعی، فرهنگی سیبه در مورخ 13 بهمن 1397 به چاپ رسید توصیحاتی داده شده است.

برای جایگزینی آدامس نیکوتین بسیار مناسب است. در مورد سیگار هم باید درمان در  سه قسمت جسم. روان؛ و جهان‌بینی صورت بگیرد.

باید تفکرات و اندیشه به آن درجه از آگاهی و بیداری برسد که سم و زهر وارد بدن خود نکنیم. تا جهان‌بینی فرد رشد نکرده باشد قادر به درمان آن نخواهد بود. پاک‌سازی نیاز به هوشیاری و بیداری دارد.

همان‌طور که کم‌کم وارد بدن شده… کم‌کم هم از سیستم بدن باید خارج شود. باید طی دوره نیکوتین به بدن برسد در غیر این صورت تخریب ایجاد می‌شود. خوشبختانه درمان اعتیاد به سیگار در جمعیت نور؛ رژیم غذایی ندارد.ساعت مشخصی برای استفاده از جایگزین ندارد.فقط روزانه باید مقدار تعیین‌شده مصرف شود که در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش آمده است.

تهیه و تنظیم: گروه کاوشگران جمعیت احیای انسانی نور سینا

مورخ: ششم خردادماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *