سی دی درمان انواع دخانیات (سیگار، قلیان)

عدالت و حقیقت: آیا همه افراد در جمعیت نور با هم برابرند؟
سپتامبر 7, 2022
وادی ششم و تاثیر آن روی من
سپتامبر 21, 2022

بسم الله الرحمن الرحیم
با قوت گرفتن از قدرت مطلق الله جلسه را آغاز می کنیم. سلام دوستان من محمد هستم یک مسافر نگهبان جلسه. سلام  محمد.

خواهش می کنم برای رهایی خودمون از دست نیرومندترین دشمن خودمون که جهل و ناآگاهی خودمون هست 19 ثانیه سکوت می کنیم و به خداوند بزرگ پناه می بریم. متشکرم دوستان از دبیر جلسه خواهش می کنم خلاصه عملکرد جلسه قبل و دستور جلسه امروز رو اعلام بفرمایند.

سلام دوستان مسعود هستم یک مسافر . سلام مسعود

امروز جلسه دهم از دوره نهم به استادی و نگهبانی محمد و دبیری اینجانب مسعود با دستور جلسه ای که استاد می فرمایند در تاریخ 99/2/9 رأس ساعت 17 بعداظهر آغاز بکار کرد. متشکرم.

امیدوارم حال همتون خوب باشه حال من هم خوب هست. امروز سه شنبه نهم اردیبهشت نود نه است ساعت 5 بعداظهر، هوا هم الحمدالله خوب است.

 خب دستور جلسه ای که می خواهم راجع بهش صحبت کنم ، رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش؛ درمان سیگار و جایگزینی با متد B.M.T است. پاراگرافی از یه متنی رو می خونم و بعد میرم روی موضوع خاصی که دستور جلسه است.

 استاد: چیزی که نحوی زندگی انسان را مشخص می کند نگاه او نسبت به وقایع است. همه ی ما ناخواسته تمایل داریم فراموش کنیم که، خوشبختی نتیجه ی بدست آوردن نداشته ها نیست، بلکه درک و قدردانی از داشته هاست. آری گذشتن از ظلمت و رسیدن به روشنایی این نکته را به ما می آموزد که در هر سختی، حکمتی نهفته است، پس درنگ بیش از این جائز نیست، دژها را بشکنید و حرکت کنید و بدانید که در این راه ابلیس در کمین گاهها، هجوم یک پارچه خود را بر شما نمایان می کند. ما برای هر فرد که خواهان انجام عمل باشد نسبت به امورات خودش برنامه تعیین شده ای می دهیم و از آنان می خواهیم که با تمام دقت و علاقه مندی به کار خود ادامه بدهند تا در این مسیر با کسب آموزش به نتیجه مطلوب برسند تا برای  خود و هم سیستم گردش مفید داشته باشند تا از

حلقه ای به حلقه دیگر راه بیابیم و انجام آن در انسان با قالب خود یک معنا و مفهوم را دارد و در حالتهای دیگر، مفاهیم دیگر، ( یعنی نیروهای مافوق یا نیروی برتر برای بشر روی زمین وسایلی را می سازند تا آسایش بهتری بدست آورند اما این وسایل، عده ای را از زمین به درجه پایین و عذه ای را به درجه بالا می راند این هم یک تصفیه خانه است که با فرمان انجام می گیرد) که دو مفهوم دارد یکی زندگی درحیات، یکی در خود جمعیت نور.

اگر امروز برنامه ای رو انجام بدهیم به هر کدام از افراد یه پروتکلی یا مشقی را می دهیم، خواستند انجام میدهند. اگر انجام بدهند به اون تصفیه و پالایش می رسند در غیر این صورت از گردونه خارج می شوند.

بعضی اوقات می گویند که چرا خداوند فلان چیز رو خلق کرد، اگر خوب نیست چرا خداوند بوجود آورد، اگر شیطان بد است، چرا خداوند به او اجازه داد که انسان را از مسیرش دور کند. اگر تریاک بد است، چرا خداوند خلقش کرد، اگر هروئین بد است چرا خدا خلقش کرد، اگر سیگار ضرر دارد، پس چرا خداوند توتون رو بوجود آورد.در جهان همه چیز هست، ولی به انسان یک نیرو و قدرتی داده شده بنام عقل که بسنجد، ببینید، از چه چیزهایی استفاده بکند و از چه چیزهایی استفاده نکند.

وجود هر چیزی در زندگی الزامیست، اگر شما بد استفاده می کنید تقصیر این نیست که خداوند خلقش کرده است.

وجود شیطان برای خودش الزامیست، لازم است، اگر لازم نبود خدا خلقش نمی کرد شما حرفِش را، گوش ندهید! او می خواهد اول شما را آزمایش کند؟ ببیند ما در چه مرحله ای هستیم و برای پیشرفت در تکامل لازم است.

چقدر تریاک برای طبیعت و حیات لازمه است. منافع و استفاده های خودش را دارد. سوال؟ چرا خداوند آن را خلق کرد. هر چیزی را نگاه می کنیم در طبیعت و هستی ممکن است یه مزایایی داشته باشد و یک معایبی داشته باشد.

 مگر آب مایهِ حیات نیست خب خیلی ها تو آب دریا، استخر و تو سیل خفه می شوند خب ما نمی تونیم بگیم که چرا خداوند آب رو خلق کرد. آب لازمه حیات است و در جایگاه خودش منافعی دارد.

بنابراین هر چی در طبیعت هست بستگی به انسانها دارد که انسانها یا از آن استفاده می کنند که به پایین ترین نقطه سقوط کنند یا از آن استفاده می کنند، به بالاترین نقطه صعود کنند به عبارت دیگری هر چیزی باید در جایگاه خودش قرار بگیرد.

 خیلی چیزها است که باعث نابودی بشر می شود که تلفاتش خیلی بیشتر از زلزله هست زلزله یا سیل تلفاتی نداره تلفات سیگار خیلی خیلی بالاتر از زلزله و سیل است شما تمام تلفات زلزله، سیل، سوانح رانندگی، سقوط هواپیما، غرق شدن کشتی ها، بیماری هایی مثل ایدز و چه و چه رو حساب کنید به اندازه تلفات سیگار نمی شود.

خیلی قدیم ها، سیگار به این شکل نبود؟ توتون، تنباکو یا تو چپق می کشیدند، یا قلیان درست شد و قلیان را استفاده می کردنند. در طول زمان یی شخصی  آمد، سیگار رو به این شکل در آورد که قابل وصول و در دسترس باشد. تو کاغذ توتون پیچیده و به این شکل سیگارت در آمد و میلیاردها میلیارد دلار سوء استفاده شد. یا مثل کسی که هروئین رو درست کرد از تریاک، برای ترک تریاک.

 قدیم در فیلمها ی سینمایی یکی از ژست ها، با سیگار بودن بود. اگر جان وین رو می دیدید، داشت سیگار می کشید. سیاست سیگار، همینطور بود! که اینقدر در گذشتها باعث شیوع سیگار شد. یه موقعی سیگار را گفتند ضرر دارد سیگار نباید بکشید خطراتی دارد مرگ دارد برای هنجره ضرر دارد کارخانه های سیگار سازی آمدند روی پاکت سیگار  یه عکسهای گذاشتند، مثل تصویر ریه و شوش های آلوده به سموم دود سیگار که الان هم است. اما تولید سیگار متوقف نشد.

 همه چیز ما بر مبنای آگاهی و اطلاعات ما است، ما گاهی اوقات از یک موضوعی آگاهی نداریم، خبر داریم ولی باورمان نمیشه ما همه میدونیم یک روزی خواهیم مُرد ولی باورمون نمیشه ( من که باورم دارم)

باورمان نمی شود، میدونیم مرگ برای همه هست هر لحظه ممکنه بمیرم ولی باورمون نمیشود کاملاً هر روز به چشم خودمون می بینیم افرادی رو که بر اثر سرطان و یا بیماری کوید 19 ( کررونا) می میرند ولی می گوییم در مورد ما صادق نیست ما بیشتر عمر می کنیم به دلایل دیگر.

در مورد سیگار هم همینطور است. باورمان نمی شود که یک روزی، سر ما هم این بلا خواهد آمد. درست در لحظه ای که انتظارم ندارید زنگ در خانه را میزنند، درست در لحظه ای که انتظار ندارید سرطان هنجره، ریه، سکته فلبی و بیماری دیگر ی می آید سراغ ما.

یکی از مهمترین قسمتهای بدن ما ریه هست. یه حبابچه هایی دارد که هوا رو میگیرند، اکسیژن میدهند داخل ریه. این ریه یه سری سپور دارد این سپورها سلولهایی هستند که یک اصطلاحِ خاصی دارد که اینها مرتب ریه رو تمیز می کنند وقتی که ما تنفس می کنیم از طریق بینی تصفیه می شوند ولی توی ریه مثل فیلتر ماشین عمل می کنند، ریه فیلتر دارد، بله؛ مویلاژها باید ریه رو جارو کنند ولی دود سیگار باعث تخریب آنها می شود. مثل قیر سیاه می شود و اینها نمی توانند ریه رو پاک کنند اکسیژن کافی به ریه نمی رسد.

اگر شما ریه ای که فرد سیگاری مصرف می کند، نگاه کنید مثل قیر شده است، در کالبد شکافی اگر بیاییم یک ریه ای را که سیگار نمی کشد ببینیم، ریه شفاف، خوش رنگ، صورتی رنگ است. حال اگر با یک ریه ای که فرد، سیگار میکشد مقایسه کنیم، کاملاً سیاه و کاملاً کثیف است، تمام آن سلولها را همه دود و قیر گرفته و باعث نابودی آنها می شود. وقتی این اتفاق می افُتد اکسیژن کافی به سلولها نمیرسد، ایمنی بدن از بین میرود، بدن در مقابل بیماریها نمیتواند سازندگی لازم رو انجام بدهد.

مهمترین قسمتی که میتوانیم راحت ببیینم یه سرماخوردگی است. افرادی که سیگار می کشند خیلی بیشتر سرما می خورند تا آدمهایی که سیگار نمی کشند. من این مسئله را تجربه نموده ام، الان که 8 سال است سیگارو گذاشتم کنار دیگر سرماخوردگیم خیلی خیلی کم شده اگر هم سرماخوردگی یه وقت پیش بیاد سالی یک یا دو بار، که زود خوب میشود آن موقع که سیگار مصرف می نمودیم بصورت مزمن در آمده بود! چون اکسیژن کافی نمیرسید، ذره، ذره لبها سیاه می شد، رنگ پوست تغییر می کرد و اگر ایمنی بدن وقتی که تضعیف میشود؛ مثلاً شما در مقابل بیماری سل مقاوم نیستی در مقابل هپاتیت هم مقاوم نیستید در مقابل خیلی از بیماریها مقاوم نیستید در مقابل بیماریهای قلبی و حتی (کوید 19)مقاوم نیستید، با کوچکترین مسئله ای ممکن است از پا در بیاید و حتی منجر به مرگ شود.

پس این مسئله در تمام سطوح ربط دارد حتی در مورد مسائل جنسی و زناشوئی، چون میل رو می آورد پایین. چون اکسیژن نمیرسد و مکانیزم عمل را پایین می آورد و مخصوصاً در آقایون خیلی مخربتر است. در خانمها هم فرقی نمی کند. اگر بخواهیم راجع به سیگار صحبت کنیم یا برای هر نوع مسئله یا هر چیزی، نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که اول ما صورت مسئله آن قضیه رو بدانیم.

 در مورد درمان سیگار و مواد مخدر و همه موارد؛ این مسئله صادق است. در درمان سیگار ما باید بدانیم که سیگار در جسم چکار می کند از نظر فیزیولوژی، از نظر سیستم پزشکی بارها به ما گفته اند، بله سیگار باعث سکته میشود، سیگار بیش از 4 هزار تا سم داره و غیره.

ولی باید بدانیم وقتی سیستم پزشکی می گوید که سیگار اینقدر سم دارد این صحبت کلی است. اما چه اتفاقی می افتد که میخواهیم سیگار مصرف نکنیم، نمی شود. از افراد سیگاری تعداد خیلی خیلی کمی قادر هستند سیگار را نکشند بقیه براشون امکان پذیر نیست. ما باید بدونیم بهترین روش؛ متد B M T است، و فقط یک راه است.

 راههای رسیدن به خدا فقط یک راه است، اون هم صراط مستقیم هر انسانی تو صراط مستقیم قدم برداشت به خدا میرسد ولاغیر. صراط مستقیم یی اتوبان خیلی پهناور و بزرگیست. برای مسائل علمی هم فقط یک راه است، هزارتا  راه نیست. دو ضربدر دو فقط چهار می شود.

برای درمان بیماری یک راه یا دوراه است، پروتکل شناخته شده حساب شده طبق یه معیار مشخص عمل می کنند در دنیا مردم برای درمان کلیت استراتیو داروی مزولان لازمه یکی از داروهای اصلی است که شخص باید از اول  تا آخر عمر مصرف کند. اشتباهی که دارند همه مرتکب میشوند و تا حالا نتوانستند برایش راهی پیدا کنند ( و می گویند برای درمان اعتیاد راههای زیادی است) برای درمان اعتیاد راه درمان فقط یک راه است و سلیقه ای نیست. دلیلش هم این است که درمانی اتفاق نمی افتد. بعضی متخصصین میگویند بیماران معتاد، آدمهای لذت جوئی

هستند، کدام لذت ؟! کدام معتاد لذت طلبه؟! وقتی مواد مصرف نمی کند نه خواب دارد نه آرامش، نه آسایش؛ مجبوره بره مصرف کند کسی که تریاک مصرف می کند هروئین مصرف می کند اگر مصرف نکند بیرون روی میگیرد که امانش رو می برد و نیم ساعت هم نمی تواند سرپا بایستد، از بدبختیشه. و هیچکدام از این راه ها به نتیجه نرسیده است.

بخاطر همین است که در مسئله درمان اعتیاد همه می خواهند درمان کنند؛ آقای قصاب و…، ورزش یوگا، با هیئت، داودی می خواد درمان کند، فلان کمپ با روشهای جور واجور ماهواره هم که شما نگاه می کنید مرتب قرصهای سناتور قرصهای فلان و غیره  را برای ترک اعتیاد و درمان معرفی می کند.

ولی از نظر علمی که مسئله اعتیاد درمانش بکلی حل بشود باید به دنبال دلیل بگردیم و دلیل رو پیدا کنیم برای سیگاریها هم همین جور؛ ما باید پاسخ بدهیم دلیل اینکه فرد سیگاری، سیگارش رو قطع می کند، چرا اینقدر مضطرب است، چرا اینقدر مشکل دارد تا شش ماه نمیتواند حتی حرف بزند عصبانی میشود، پرخاشگر می شود و تا 20 سال هم بگذرد هنوز خواب می بیند که دارد سیگار میکشد به قول شخصی می گفت که من 9 سال پیش سیگار را ترک کردم هنوز گاهی اوقات یه نفر سیگاری را می بینم دلم می خواد سیگار بکشم این دلیلش کجاست؟! چرا اکثراً برمیگردند، چون افسرده اند و یا غیره. علت این نیست باید پاسخ منطقی بدهیم، چرا فرد سیگاری نمی تواند سیگارش را درمان کند و برگشت می خورد؟

پاسخ اصلی این است که که عین مواد مخدر سیگار هم عملیات جایگزینی باید انجام بگیرد. سیگار برای شخص یه کاربردی دارد، چرا برگ چای دود نمی کنند، یونجه، علف، کاه چون جواب نمی دهد، فقط توتون و تنباکو هست که جواب میدهد، چون تنباکو یک ماده ای دارد بنام نیکوتین و از سد خونی مغز میگذرد و  وارد سیستم مغز می شود یک چیزی شبیه نیکوتین هم ما در مغز داریم  که باعث یک آرامش و آسایشی می شود. مثل نوروترانسمیترها روی آنها سوار میشود و انسان دچار سر خوشی شده و بعداً ذره ذره جایگزین می شود. افرادی هستند که تریاک را یه وعده در روز یا دو وعده یا سه وعده می کشند ولی سیگار اینطوری نیست.

نیکوتین اثرش فراره، الآن وارد جریان خون میشود یک ربع بعد دیگر اثرش میرود. شخص باید دو مرتبه سیگار بکشد مثل هروئین، موقعی که نیکوتین جایگزین شد و جزو بافت بدن میشود، وقتی که شما سیگار نکشید اون ماده در مغز و در بدن کم می شود، و دائماً شما در حال پریشانی و دعوا هستید، یک سیگاری،اگر سیگار نکشد با همه نزدیکانش دعوا می کند پرخاشگرِ! غدد درون ریز بدن را هم، دچار اختلال می کند به عنوان مثال در قسمت غدد فوق کلیوی که استیل کولین، حداقل چهار نوع گیرنده نیکوتینی و پنج گیرنده موسکارینی دارد را اشغال نموده و در شهر وجودی یا همان جسم و همچنین در سیستم عصبی آسیب و اختلال بوجود می آورد.

پس علت اصلی و اساسی اعتیاد جایگزین مواد مخدر بیرونی به جای مواد شبه افیونی درونی است و باید عملیات جایگزینی انجام شود تا سیستم برگردد به حالت اصلیش، عملیات جایگزینی کمتر از ده ماه اصلاً امکان پذیر نیست چون یک زمانی نیکوتین آمده جایگزین نروترانسمیترهای مغز شده حالا بخواهید این را عوض کنید زمان می خواهد. یعنی یه ماده مخدر بخواهد بیاد وارد بدن بشود و جای خودش رو پیدا کند و جایگزین ناقل های عصبی شود حداقل ده ماه زمان لازم است و روش های دیگر غلط است.

 درمان سیگار باید در جسم و روان و جهان بینی انجام بگیرد.

شما اگر یک شخصیت یا خاصیت انسان رو به عنوان یک درخت در نظر بگیرید اگر میوه درخت رو به عنوان شخصیت درخت در نظر بگیرید ریشه اون درخت جهان بینی است که مهمترین قسمت درخت می باشد، ریشه درخت یعنی تفکرات فرد، دیدگاه فرد، اعتقادات فرد، اون جاودانه و ابدی است در نتیجه ساختار، تفکرات و جهان بینی می شود ریشه درخت.

 تنه درخت میشود جسم، شاخ و برگ درخت می شود روان، و میوه های اون درخت میشود شخصیت انسان.

 اگر کسی بخواهد سیگار را درمان کند اول باید ریشه همان درخت را درمان کند، یعنی جهان بینی، تفکرات و فرد از نظر تفکرات و اندیشه به آن بیداری و هوشیاری برسد! که این سیگار برای شخص اثر بسیار مخرب دارد و هر روز با دست خودش زهر را میریزد در بدن خودش، زجام طلایی زهرین، هر روز دارید می خورید، این سمه، زهره، و این بر مبنای اندیشه و جهان بینی فرد است. تا این جهان بینی درست نشود ما از جهان اعتیاد خارج نمی شویم.

( درمان سیگار با متد و پروتکل B M T ) 

 کسی که می خواهد سیگار نکشد اول باید به اون بیداری برسد و تا زمانی که به اون بیداری نرسیده نمی تواند اقدام کند.

برای درمان سیگار، باید همانگونه که ذره ذره نیکوتین وارد بدن ما شده باید همانگونه نیکوتین خارج بشود. از همان راهی که آمده از همان راه باید برگردد دیگر هیچ راهی ندارد. به تدریج و به آرامی، عنصری که برای ما مهمتره؛ نیکوتین است. نیکوتین بدن را، بدن لازم دارد شما نیکوتین رو نمی توانید قطع کنید، روش B M T که در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش آمده کاملاً  علمی است.

نیکوتین باید به بدن برسد اگر نیکوتین به بدن نرسد ایجاد تخریب می کند. آدامس نیکوتین، قرص نیکوتین یا برچسب نیکوتین و غیره. از این سه تا کدامش بهتره است.

آدامس نیکوتین؛ اولین کار برای جایگزینی باید، نیکوتین رو که به صورت دودی مصرف می کردیم! بصورت خوراکی مصرف کنیم، تقریباً باید مقدار نیکوتین یک پاکت سیگار و یک نخ سیگار رو حساب کنیم بعد بیاییم تبدیل به آدامس کنیم. هر نخ سیگار معمولاً نیم میلی گرم نیکوتین داره آدامسهای سیگار معمولاً 2 میلی یا 4 میلی گرمی است.

 اگر شخصی بخواهد از نیکوتین خوراکی استفاده کند، باید محاسبه کند که چقدر نیکوتین می خواهد. هر پاکت سیگار تقریباً مساوی است با 5 آدامس نیکوتینی، یه پاکت سیگار تقریباً 5 تا آدامس 2 میلی گرمی است. چون آدامس نیم میلی گرمی نداریم، آدامسهای نیکوتین 2 میلی گرمی را 4 قسمت می کنیم. هر قسمت میشود نیم میلی گرم. باید 4 تیکه بشد و داخل یه قوطی کوچک بریزید. در کتاب رهایی از منطقه 19 درجه بالای آتش کاملاً توصیح داده شده.

 اشخاضی میگویند ما مشکل دندان داریم. لازم نیست حتماً آدامس را بجوید، در دهان با زبان به آدامس در طرف بالایی دهان فشار بدهید، ذره ذره نیکوتین آزاد می شود و از طریق بزاق دهان جذب می شود.

 اگر شما موقع جویدن آدامس به سک سکه افتادین بدونین شما آدامس زیاد خوردید، چطوری سیگار رو هر 20 دقیقه یا نیم ساعتی یا یک ساعتی می کشید، آدامس هم باید همینطور باشد نخسه خاصی ندارد.

 اگر دهانتون تاول زد علتش چیه؟! علتش اینه که بیشترین باکتریها و میکروبها توی بزاق دهان انسانهاست، توی دهان مملو از باکتریهاست. وقتی که ما سیگار می کشیم دود سیگار ضد عفونی می کرده است، سوال؟ آدمهایی که سیگار نمی کشند دهنشون ضد عفونی نمیشود؟ چرا. وقتی سیگار می کشیدید یه سری موادی که تو بزاق دهان بود و باعث از بین بردن باکتریها می شود اون ترکیبات تو بزاق دهان از بین می رود و خود نیکوتین سیگار و دود سیگار جایگزین می شود. البته توی بزاق دهان مواد مخدر هم هست، اپیورفین، که 6 برابر مرفین قدرت دارد، آب دهان خودش تسکین دهنده درد است.

پس بزاق دهان  باید برگردد به حالت طبیعی بنابراین وقتی سیگار نمی کشید تاول میزند،  اون باکتریها رشد می کنند تاول بوجود می آید، در اینجا باید از محلول دهان شویه، ضد عفونی کننده دهان از داروخانه بگیرید و یا با آب نمک قرقره کنید.

 چرا آدامس نیکوتین استفاده کنیم؟ آدامس مثل سیگاره چون می تونیم هر یک ربع، 20 دقیقه ای آن را بجویم، ولی با برچب آدامس و قرص این اتفاق نمی افتد. یه خاصیت آدامس شبیه سازیش عین سیگاره هر یک ربع 20 دقیقه نیم ساعت می تونید یه آدامس بجوید. موقعی که سیگار می کشید، فکتون کار می کند فک دائماً در حال حرکت است کسانی که افسردگی دارند مثلاً شروع می کنند به خوردن ناخنها تا فکشون کار کند، کار کردن فک باعث از بین رفتن افسردگی میشود.

در ابتدا وقتی ما شروع به مصرف آدامس نیکوتین می نمائیم  49 ساعت سختی داره، از 49 ساعت به بعد میاد ذره ذره ترمیم میشود و کاری که باید بکنید اینه که صد در صد باید آدامس را بجوید، اگر نجوید دچار مشکل می شوید. درگیر و سرشاخ و عصبانی می شوید و در نهایت برگشت به سیگار می نمائید، چون بدن کمبود نیکوتین دارد.

 بطور کلی دو ماه برای سازگاری درمان سیگار به روش و متد B M T لازم است.  در پروتکل یا متد B M T مواد افیونی ( تریاک، هروئین، شیشه) و هر چیزی حتی سیگار ما هیچگونه رژیم غذایی نداریم. ممکن است شما در سایر روشها در کتابها و یا در برنامه ببینید رژیم غذایی داده باشند ولی ما در جمعیت نور رژیم غذایی اصلاً نداریم.

  مصرف آدامس نیکوتین ساعت هم ندارد. در جمعیت نور درمان اعتیاد با رهایی سیگار کامل میشود از دیدگاه ما در جمعیت نور کسی که مصرف استعمال دخانیات دارد، یعنی هنوز معتاد است، معتاد به سیگار.

یعنی اندیشه و جهان بینی آن بیدار نشده است و ریشه درخت که به تمثیل جهان بینی آن است هنوز به آگاهی نرسیده، اگر سیگار بخواهند بکشند تو منزل بکشند ما نمی گوئیم که اصلاً نکشند، در محیط و فضای جمعیت نور مصرف نکنند. خیلی ها که سیگار رو کنار گذاشتند تازه می فهمند که به چه بیداریی و آگاهی دست پیدا می کنند. به هر حال ما جز سلامتی شما چیزی نمی خواهیم، همیشه سربلند و قوی باشید.

از اینکه به حرفهای من گوش کردین از همتون متشکرم. 

تهیه و تنظیم: گروه کاوشگران جمعیت نور

مورخ: 21 شهریورماه 1401   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *